Додаткові та бустерні дози. Понад 300 людей на Миколаївщині отримали щеплення

Додаткові та бустерні дози. Понад 300 людей на Миколаївщині отримали щеплення

Додаткові та бустерні дози. Понад 300 людей на Миколаївщині отримали щеплення
Фото: Суспільне Миколаїв

Щеплені проти коронавірусу миколаївці продовжують отримувати додаткову та бустерну дози. Станом на 29 грудня додатковою дозою вакцинували 74 людини, бустерною 254.

Про це під час онлайн-брифінгу щодо ситуації з поширенням COVID-19 розповів начальник управління охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації Максим Безносенко.

Як розповів Максим Безносенко, додаткову дозу отримують люди, які хворіють на ВІЛ-інфекцію, мають онкологічні захворювання, після трансплантації органів, і ті, які отримують гормонотерапію у великих дозах. Бустерну дозу поки що можуть отримати медичні працівники та працівники будинків інтернатного типу.

"Додаткову краще робити в період від 28 днів до трьох місяців після другого щеплення. Бустерну вводять в період від 180-ти до 270-ти днів після другої дози", — сказав Максим Безносенко.

За словами Максима Безносенка, додаткову дозу роблять тією ж вакциною, що і дві попередні ін’єкції. Для бустерної вакцинації використовують вакцини на базі мРНК – це Moderna та Pfizer.

Щодо подовження терміну дії сертифікатів Максим Безносенко сказав, що при додатковій дозі термін дії ковід-сертифікату не збільшується, а при бустерній дозі збільшується.

Що відомо

  • Станом на 29 грудня 2021 року в Україні додаткову дозу отримали 2 610 людей, бустерну — 2 280. Всього вакцинували 14 639 498 людей, 13 542 266 отримали по дві дози.
  • На Миколаївщині вакцинували 776 812 людей. Післявакцинальні реакції складають 1,17 відсотка.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок