Нацбанк витратив $220 мільйонів для порятунку гривні

Нацбанк витратив $220 мільйонів для порятунку гривні

Нацбанк витратив $220 мільйонів для порятунку гривні

Для підтримку курсу гривні НБУ 12 березня провів валютні інтервенції на загальну суму у 220 мільйонів доларів. Це дозволило підтримати котирування на ринку на рівні 25,8-26,0 гривень за долар.

"Сьогодні Національний банк продовжував проводити інтервенції з продажу валюти для згладжування надмірних коливань, спричинених погіршенням настроїв учасників фінансового ринку через поширення світом коронавірусу. Загалом з цією метою було продано понад 220 мільйонів доларів США", - повідомляється на офіційній Facebook-сторінці регулятора.

Попри оголошений обсяг аукціону на загальну суму в 200 мільйонів доларів, на відкритті обсяг заявок з боку учасників ринку сягнув лише 86,4 мільйонів, з яких було задоволено заявки на 75,9 мільйонів.

У подальшому протягом дня Нацбанк продовжував задовольняти надлишковий попит на валюту і продав ще майже 150 мільйонів доларів. Як повідомили в НБУ, до цих заходів вдалися для згладжування надмірних коливань, спричинених погіршенням настроїв учасників фінансового ринку через епідемію коронавірусу.

У Нацбанку стверджують, що зараз основний вплив на коливання валютного ринку має психологічний чинник, а попит на валюту переважно виникає з боку населення та українських компаній-імпортерів.

Що відомо

  • За першу половину дня 10 березня НБУ продав 250 мільйонів доларів США.
  • Наступного дня Нацбанк продовжив валютні інтвервенції та реалізував 350 мільйонів доларів.
  • 12 березня НБУ знизив облікову ставку з 11% до 10%, щоб повернути інфляцію в запланований діапазон та підтримати економічне зростання в Україні в умовах "охолодження" світової економіки.
  • Британський центральний банк вдався до зниження ставки з 0,75% до 0,25% на тлі уповільнення темпів зростання ВВП, спричиненого низкою економічних проблем, зокрема епідемією коронавірусу.
  • На тлі виходу Росії з угоди ОПЕК+, падіння цін на нафту та поширення коронавірусу COVID-19 9 березня обвалилися фондові біржі США, країн Азії та Європи.
  • Падіння посилили й інші фактори, зокрема гальмування світової економіки через зниження виробництва у Китаї та пасажирських перевезень внаслідок епідемії коронавірусу. Додаткове напруження спровокувало загострення протиріч між США, країнами ЄС і Китаєм щодо дотримання правил торгових операцій і стимулювання своїх економік, зокрема нещодавнє рішення ФРС США знизити базову відсоткову ставку.
  • Президентка Європейського центрального банку Крістін Лагард заявила, що Європа може зіткнутися з серйозним економічним шоком, подібним до глобальної фінансової кризи 2008 року, якщо лідери країн не вдаватимуться до термінових заходів через спалах коронавірусу.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди