Американські біржі відкрилися різким падінням

Американські біржі відкрилися різким падінням

Американські біржі відкрилися різким падінням
McKinsey

Американські фондові біржі 9 березня обвалилися після азійських і європейських. Це сталося на тлі розвалу угоди ОПЕК+, з якої минулого тижня вийшла Росія, падіння цін на нафту та поширення коронавірусу COVID-19.

Як пише CNN, падіння акцій зафіксовано на світових фінансових ринках. Так, індекс Dow Jones на відкритті упав на 1800 пунктів (на 7% нижче закриття торгів), індекс S&P 500 обвалився на 6,9%, а індекс Nasdaq Composite знизився на 7,1%.

За даними Bloomberg, після падіння S&P 500 торги довелося призупинити на 15 хвилин.

Тим часом президент США Дональд Трамп позитивно оцінив падіння світових цін на нафту, яке передувало ситуації на фондових біржах.

"Добре для споживачів, ціни на пальне знижуються", — написав Трамп у Twitter.

Що відомо

  • 9 березня ціни на нафту знизилися на 30% — це падіння стало найбільшим за останні 30 років, коли американці почали операцію "Буря в пустелі". Причиною вважаються невдалі переговори між нафтовидобувними країнами щодо додаткового скорочення обсягів видобування нафти.
  • Падіння цін стало наслідком розвалу угоди ОПЕК+, з якої Росія вийшла 6 березня. Видання The Bell і агентство Bloomberg називають натхненником цього рішення главу "Роснєфті". За їхніми даними, Ігор Сєчин від самого початку вважав, що умови угоди щодо стримування видобутку невигідні для Росії, а "Роснєфть" зможе дозволити собі помітне здешевлення. У результаті з 1 квітня у країн-членів ОПЕК не буде зобов'язань обмежувати видобуток.
  • Влада Саудівської Аравії заявила про встановлення рекордних знижок до відпускних цін на нафту, в уряді поділилися планами різко наростити видобуток.
  • Слідом за падінням ціни на нафту, на відкритті Лондонської біржі також стався обвал російських цінних паперів. Акції "Новатек" просіли на 27,5%, "Лукойлу" — 25,6%, "Сбербанку" — 25,2%, "Роснєфті" — 23,5%, "Газпрому" — на 20,1%.
На початок