Рятує економіку: банк Англії рекордно знизив відсоткову ставку

Рятує економіку: банк Англії рекордно знизив відсоткову ставку

Рятує економіку: банк Англії рекордно знизив відсоткову ставку

Британський центральний банк вдався до зниження ставки з 0,75% до 0,25% на тлі уповільнення темпів зростання ВВП, спричиненого низкою економічних проблем, зокрема епідемією коронавірусу.

За це рішення одностайно проголосував комітет з кредитно-грошової політики на своїй першій з часів фінансової кризи 2008 року позаплановій нараді, повідомляє The Guardian.

До таких заходів британська влада вдалася через січневе уповільнення зростання ВВП у Великій Британії, яке почалося ще до того, як вірус вразив Європу. Управління національної статистики повідомило, що падіння обсягів виробництва становило 1,2% протягом трьох останніх місяців минулого року, що призвело до зниження темпів зростання економіки у Британії до нуля та позбавило надії на покращення ситуації після загальних грудневих виборів.

На спільній пресконференції колишнього очільника банку Бейлі Карні та його наступника Марка Карні останній заявив, що банк досі має достатньо можливостей для подальшого стимулювання економіки, попри зниження відсоткової ставки до найнижчого значення за всю його 325-річну історію.

На думку Карні, поточна ситуація не є повторенням фінансової кризи 2008 року, коли центральні банки по всьому світу узгоджено знижували свої ставки. Зниження відсотків стало частиною ширшого пакету заходів, оголошених банком для того, щоб відповідати умовам ухваленого того ж дня бюджету.

Банк заявив, що ці заходи допоможуть підтримати довіру бізнесу і споживачів, зміцнять грошові потоки компаній і домогосподарств, а також поліпшать доступність фінансів.

Раніше до зниження відсоткової ставки одразу на 0,5 пункта вдалася Федеральна резервна система США. Причиною такого рішення вважають поширення коронавірусу та нервові настрої на ринках.

Що відомо

  • На тлі виходу Росії з угоди ОПЕК+, падіння цін на нафту та поширення коронавірусу COVID-19 9 березня обвалилися фондові біржі США, країн Азії та Європи.
  • Падіння посилили й інші фактори, зокрема гальмування світової економіки через зниження виробництва у Китаї та пасажирських перевезень внаслідок епідемії коронавірусу. Додаткове напруження спровокувало загострення протиріч між США, країнами ЄС і Китаєм щодо дотримання правил торгових операцій і стимулювання своїх економік, зокрема нещодавнє рішення ФРС США знизити базову відсоткову ставку.
  • Через коронавірус авіакомпанії змушені відправляти у рейси"літаки-привиди" з мінімальною кількістю пасажирів, щоб не втратити слоти в аеропортах.
  • Рівень поширеності коронавірусу Covid-19 та його наслідки спричинили низку нових обмежень в Італії, Ізраїлі та інших країнах.

На початок