Опитування: майже 40% українців задоволені життям, а третина вважає 2021 рік успішним для себе

Опитування: майже 40% українців задоволені життям, а третина вважає 2021 рік успішним для себе

Опитування
Опитування: майже 40% українців задоволені життям, а третина вважає 2021 рік успішним для себе
. Фото: Unsplash

Кожен третій українець вважає, що 2021 рік був для нього успішним, і лише кожен десятий називає його взагалі не успішним. Так само оцінюють жителі України й те, чи вдалося їм втілити заплановані на 2021-ий справи.

Про це свідчать результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

Майже 40% опитаних українців задоволені своїм життям, ще 30% кажуть, що радше задоволені життям, тоді як близько 20% — задоволені не дуже і 11% — незадоволені зовсім. Трохи частіше про задоволеність життям казали чоловіки, люди молодшого віку і з вищим доходом.

Що стосується стресу, то його у 2021 році часто відчували понад 40% респондентів, ще 29% відчували його час від часу, 22% — рідко або вкрай рідко і 7% — ніколи не відчували. Частіше стрес відчували люди з нижчим рівнем доходу й жінки.

"Цікаво, що у 2021 році українці відчували любов до інших помітно частіше, ніж любов до себе. Відносно часто також відчували радість, сум та гнів. Ще рідше — здивування, а найрідше — страх", — йдеться в повідомленні "Рейтингу".

Назагал, як зазначають соціологи, люди, які відчувають більше радості й любові, вважають 2021 рік успішнішим і менше стресують. А ось страх, сум і гнів вказують на низьку оцінку успішності року, що минає. При цьому всі емоції частіше відчували жінки й молодь.

Опитування відбулося протягом 4-7 грудня 2021 року методом Computer-Assisted Self Interviewing. У ньому взяли участь 1600 повнолітніх жителів усіх областей України за винятком окупованих Криму й Донбасу. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 становить не більше 2,4%.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Що відомо

  • Україна демонструє різке падіння показника "рівня щастя" у порівнянні з минулими роками, свідчать результати оприлюдненого у січні 2021 року міжнародного опитування Gallup International, яке в Україні проводив фонд "Демократичні ініціативи".

Читайте також

Хюґе по-українськи. Що таке щастя і де нам його знайти

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок