У Маріуполі, музею культурної спадщини "Нація", колекціонер передав 35 дукачів — медальйонів, які носили разом з намистом українські жінки у 19-му сторіччі, повідомляє кореспондентка Суспільного.
Колекціонер Андрій Прохода живе у Маріуполі, спеціалізується на прикрасах 19 сторіччя. 35 медальйонів, які ще називають дукачі, він передав до музею при храмі Петра Могили.

Свій перший дукач, каже Андрій, купив на аукціоні. Виробили його майстри Дніпровщини.
"Я по-своєму відкрив для себе і зрозумів, яка була багата Україна. Як себе любили люди, які тут жили. Зібрав якусь кількість предметів і зрозумів, що про це потрібно розповідати та показувати", — розповів колекціонер.
У експозиції, яку можна подивитися, представлені бронзові, мідні, срібні, прикрашені камінням та кольоровим склом експонати.

Музей культурної спадщини "Нація", за словами співзасновника музею Кирила Долімбаєва, створили цьогоріч навесні.
"Люди приносили нам глечики, люди приносили нам світлини деякі. Людина з інвалідністю нам надіслала сорочку своєї бабусі. Цю сорочку бабуся робила самостійно. Вона вирощувала коноплі, оброблювала коноплі та сама її зробила... Це є правильно, коли людина щось має вдома, пов'язане з українською культурою і вона може принести це до музею... Люди будуть бачити різноманітність, автентичність української культури", — наголосив Кирило Долімбаєв.
Що відомо
- У музеї культурної спадщини "Нація" представлені експонати українського вбрання, предмети козацького побуту, посуд, скрині, музичні інструменти.
- Екскурсії музеєм безкоштовні, через карантин їх проводять за попереднім записом.