55% українців вважають Зеленського олігархом — опитування

55% українців вважають Зеленського олігархом — опитування

Опитування
55% українців вважають Зеленського олігархом — опитування
Офіс президента

Більш ніж половина громадян України вважають, що чинний президент України Володимир Зеленський є олігархом. За результатами дослідження Центру Разумкова громадяни України також вважають олігархами Ігоря Коломойського (94%), Ріната Ахметова (94%), Петра Порошенка (89%), Віктора Пінчука (82%) та Дмитра Фірташа (80%).

"Найчастіше громадяни України вважають олігархами І. Коломойського (94%), Р.Ахметова (94%), П. Порошенка (89%), В. Пінчука (82%), Д. Фірташа (80%). Також більша частина респондентів віднесли до олігархів С. Льовочкіна (63%), Ю. Бойка (61%), В.Новінського (58%) і В. Зеленського (55%)", — йдеться у повідомленні Центру Разумкова.

Відповідно до закону, олігархом є людина, яка одночасно:

1) бере участь у політичному житті;

2) має значний вплив на засоби масової інформації;

3) здійснює контроль значної за обсягом господарської діяльності.

На думку 55 % українців Володимир Зеленський є олігархом, посідаючи 9 місце у рейтингу осіб, яких громадяни України найчастіше називають олігархами.

55% українців вважають чинного президента олігархом - опитування
30 % опитаних відповіли, що Зеленський точно не олігарх. Фото: Центр Разумкова
Читайте також: Декларації для політиків та табу на приватизацію. Як реєстр олігархів змінить Україну

Водночас 21% громадян вважають Закон про "деолігархізацію", ухвалений Верховною Радою і підписаний Президентом, реальним кроком для подолання корупції та зменшення впливу олігархів в країні, 33% — популістським кроком, який має забезпечити Зеленському більше популярності.

23% опитаних вважають закон намаганням президента та його оточення перерозподілити власність в економіці та самим стати олігархами, а 11% — способом боротьби з політичною опозицією.

Дослідження проводили з 24 листопада по 1 грудня методом інтерв'ю "віч-на-віч" за місцем проживання респондентів.

Всього опитали 2005 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, крім тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей і анексованого Росією Криму. Вибірка репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка не перевищує 2,3 відсотка.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Що відомо

  • 3 червня на сайті Верховної ради з’явився текст президентського законопроєкту "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)". Він визначає, хто такі олігархи, хто вестиме реєстр їхніх імен та що загрожує держслужбовцям за контакти з ними.
  • У травні секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що наразі в Україні до переліку олігархів можна віднести 13 людей.
  • 15 квітня президент Володимир Зеленський заявив, що планується розробити законопроєкт "про статус олігархів".
  • За даними списку журналу Forbes, трійку найзаможніших українців продовжує очолювати олігарх Рінат Ахметов. Далі у десятці йдуть Віктор Пінчук, Констянтин Жеваго, Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов, Олександр і Галина Гереги, Петро Порошенко, Вадим Новінський, Олександр Ярославський та Юрій Костюк.
  • У комітеті Ради з питань фінансів, податкової та митної вважають, що немає підстав надсилати на експертизу Венеціанської комісії законопроєкт про деолігархізацію, який парламент ухвалив за основу 1 липня.
  • 7 листопада 2021 року в Україні набув чинності закон про деолігархізацію.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок