Туристичний потік українців за кордон збільшився вдвічі у порівнянні з минулим роком, повідомили Суспільному в Асоціації турагентств. Найпопулярнішим напрямком на новорічні свята, як і попередні роки лишається Єгипет. Суспільне з’ясувало, які напрямки в новорічні свята обирають українці, які умову в'їзду в ці країни на тлі коронавірусу та скільки цьогоріч обійдеться відпочинок в Україні та за її межами.
Теплі країни
Єгипет, Об’єднані Арабські Емірати та Домінікана цьогоріч входять у трійку популярних теплих країн для новорічного відпочинку серед українців. У Домінікану жодних ковід-документів не треба, а от в ОАЕ потрібен негативний ПЛР-тест, як перед вильотом, так і по прильоту в країну. Щодо Єгипту, то за даними МЗС, країна вимагає сертифікат про вакцинацію з QR-кодом та без будь-яких виправлень. Електронний сертифікат у додатку "Дія" офіційно владою Єгипту поки не визнаний.
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
У разі відсутності сертифікату про вакцинацію, у країну пускають з негативним ПЛР-тестом, якому не більше 72-х годин. Мандрівники, які прибувають в аеропорти Хургади, Шар ель-Шейху, Марса-Алам і Табу без ПЛР-тесту, можуть зробити його прямо на летовищі цих міст. Вартість тесту становить 30 доларів.
На четвертому місці серед теплих країн, які обирають українці — Мальдіви, за ними Занзібар, Куба та Мексика. Для в’їзду у ці країни потрібна вакцинація або ж негативний ПЛР-тест. З перерахованих, лише Мексика входить у 20-ку країн за кількістю випадків захворювання на коронавірус і посідає за даними Worldometer 16-те місце. Віцепрезидент української асоціації турагентств Максим Дереза розповів Суспільному, що ціни на курорти цьогоріч вищі за торішні, нині вони на рівні доковідного 2019-го року.
"Минулого року було складно, ринок просів рази у два, якщо брати в цілому за рік. Але в цьому році з’явився такий фактор, як відкладений попит: ті люди, які не полетіли на відпочинок минулого року — летять зараз. І цей рік ринок фактично відпрацював на об’ємах 2019-го року", — пояснює Дереза.
За даними української асоціації турагентств, в середньому в Єгипті 5-ти зірковий готель на тиждень з все включено на одну людину — 280 доларів; 3 зірки з все включено — 180-190 доларів. ОАЕ 4-х зірковий готель на тиждень зі сніданком — 400 доларів, Домінікана 4-5-зірковий готель на 10 днів з усе включено — 1100 доларів. Занзібар, Мальдіви 3–4-зірковий готель на тиждень зі сніданком — 800 доларів.
Читайте також: Другий рік пандемії коронавірусу. Як світ боровся з COVID-19 у 2021-му
Гірськолижні курорти
Найпопулярніші гірськолижні курорти цьогоріч — Туреччина, Австрія та Андорракнязівство в Європі в Східних Піренеях, що межує із Францією на півночі й Іспанією на півдні..
За даними МЗС, в’їзд на територію Австрії можливий з сертифікатом про повну вакцинацію, сертифікатом про одужання, якому не більше, ніж пів року. Разом з тим до цих документів потрібен негативний ПЛР-тест.
Так званий "жовтий" сертифікатСертифікат, який можна згенерувати після отримання однієї дози вакцини. Після двох —"зелений" сертифікат. у додатку “Дія” приймається теж, але англійською або німецькою мовами. Країна визнає вакцини, якими щеплять в Україні, однак вакцинованим Коронаваком (CoronaVac) заселятися в готелі та відвідувати заклади харчування — заборонено.
Українцям, які планують відпочинок в Андоррі знадобиться негативний результат ПЛР-тесту, або експрес-тесту, сертифікат про повну вакцинацію від ковіду або довідка про одужання.
І хоч основні курорти гірськолижного напрямку розташовані в Європі, через поширення нового штаму ковіду "Омікрон", планувати подорожі стало складно розповідає Максим Дереза, наводить, як приклад, Італію, яка заборонила в’їзд українцям до кінця січня.
"Виїжджаєш, і ти маєш 10 днів відсидіти на самоізоляції в них. І, наприклад, ті туристи, які летіли на гірськолижні курорти в Італію, зараз постали перед вибором, що зараз робити", — зазначає віцепрезидент української асоціації турагентств.
Відпочинок в межах України
Покататись лижах та сноуборді українці можуть не виїжджаючи за кордон — у Буковелі чи Славському зокрема. Ціни на ці курорти цьогоріч лишаються майже такими ж, як і минулого року, розповіла Суспільному голова Державного агентства розвитку туризму України Мар’яна Олеськів. Та, за її словами, підвищення цін все ж очікують, зокрема на готелі.
"Саме через ріст вартості енергоносіїв, газу, тому що вже на сьогодні багато готелів, які не настільки високо завантажені в зимовий період думають про те, щоб взагалі закриватися. заморожуватися на зимовий період, це дуже велика сьогодні проблема", — пояснює Олеськів.
За словами голови Держагентства розвитку туризму, топтрійку туристичних міст України, як серед українських відвідувачів, так й іноземців, посідають Київ, Одеса і Львів. Та крім цих міст Олеськів радить відвідати на свята й інші міста України: "Дуже гарні зимові містечка відкрилися у Вінниці, прямо такі доріжки з тубами, на яких можна кататися, спускатися, це дуже класно. Харків теж вражає своєю атмосферою, тому я раджу взагалі поїхати кудись, де ви ще не були".
Читайте також
Як подорожувати безпечно під час новорічних свят. Пояснює ЦГЗ
Чорнобиль-хаб та хостели. Як розбудовується найвідоміше місто зони відчуження ЧАЕС
Гірлянди та ностальгія. Що про ранню підготовку до зимових свят кажуть психологи
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!