Штам "Омікрон" призведе до спалаху захворюваності на COVID-19 у січні – НАН України

Штам "Омікрон" призведе до спалаху захворюваності на COVID-19 у січні – НАН України

Штам "Омікрон" призведе до спалаху захворюваності на COVID-19 у січні – НАН України
АР

Станом на кінець грудня в Україні знижується захворюваність на COVID-19, однак у січні 2022 року країні слід готуватись до нового спалаху, пов’язаного із поширенням штаму "Омікрон".

Про це повідомляє Національна академія наук.

Як зазначають науковці, протягом останніх двох тижнів в Україні спостерігається падіння рівня захворюваності на COVID-19. У цей період кількість позитивних тестів спадала на 25% за тиждень, а нових госпіталізацій – на 15% за тиждень.

Водночас дослідники вважають, що продовженню такої низхідної тенденції загрожує зростання ризиків із боку штаму "Омікрон".

"За інформацією ВООЗ, кількість випадків інфекції, спричиненої варіантом "Омікрон", у тих країнах світу, де його зафіксовано, подвоюється що 1,5–3 дні", – застерігають в НАН.

Учені звертають увагу на те, що "Омікрон" вже є домінантним принаймні у чотирьох країнах – Великій Британії, Данії, Ірландії та Фінляндії.

"Крім того, варто відзначити загальну тенденцію, за якою у Західній Європі та Скандинавії частка "Омікрону" вища, ніж у Східній Європі, і яка добре узгоджується з територіальними тенденціями зміни захворюваності на континенті. При цьому захворюваність у Західній Європі зазвичай була вищою, ніж у Східній, хоча поточний рівень смертності у країнах Східної Європи загалом був вищим на тлі низького рівня вакцинації", – зазначають вони.

З огляду на те, як у зазначених країнах змінювалась захворюваність на COVID-19 та поширювався штам "Омікрон", науковці вважають, що Україні слід чекати на новий спалах захворювання вже на початку наступного року.

"Відповідно до оцінок темпів розповсюдження штаму "Омікрон" і за даними про його поширеність у країнах Європи, Україна може відчути його вплив на епідемічну динаміку вже на початку січня 2022 року", – прогнозують у НАН.

Учені зазначають, що відповідно до оцінки ВООЗ, за два тижні кількість випадків зараження варіантом "Омікрон" може зрости у 20–500 разів.

Що відомо

  • Станом на ранок 22 грудня українські медики підтвердили 6363 нових випадки COVID-19, через ускладнення хвороби загинула 301 людина.
  • Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін повідомив, що у 2022 році Україна отримає загалом майже 42 мільйони доз вакцини проти COVID-19.
  • 18 грудня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що в Україні підтвердили перший випадок захворювання новим штамом коронавірусу "Омікрон". Згодом Ігор Кузін повідомив, що пацієнт одужав.
  • МОЗ вирішило посилити протиепідемічні вимоги до проведення масових новорічно-різдвяних заходів, щоб не спровокували збільшення кількості хворих на COVID-19.
  • Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підписав наказ щодо введення додаткової дози вакцини від COVID-19, який передбачає щеплення бустерною дозою окремих категорій населення.
  • Всесвітня організація охорони здоров’я попередила про зростання темпів поширення штаму COVID-19 "Омікрон".
  • Науковці з’ясували, що штам "Омікрон" здатний розмножуватись у тканинах бронхів у 70 разів швидше, ніж вихідний варіант вірусу та штам "Дельта", однак демонструє повільнішу швидкість реплікації у легенях.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок