У Миколаївській муніципальній виставковій залі 23 грудня відкрилася виставка-ярмарок виробів ручної робити майстрів із Миколаєва та Одеси. В експозиції представлені ялинкові прикраси, м’які іграшки, авторські ляльки, вироби з вати, картини, квіткові композиції, прикраси ручної роботи, мило власного виробництва та декор для дому.
Свої роботи представили 30 майстрів: 29 митців з Миколаєва, а також одна майстриня з Одеси.

Виставку організувала мистецька група "Арт-Ніко". Це друга офіційна виставка мистецького об'єднання.
"З'явилося більше майстринь, більше учасників. Одна з новинок цьогорічної виставки — кастом — це перероблення фабричної ляльки. З нового ще інтер'єрні квіти, квітковий декор, валяні витвори. Ми хочемо відкрити для Миколаєва рукодільний світ, щоб більше цінували майстрів", — говорить співорганізаторка виставки Кристина Готілова.

За словами співорганізаторки виставки Наталі Рожкової, точну кількість робіт не підраховували, загалом митці представили понад тисячу виробів.

Майстриня Наталя Рожкова виготовляє ляльок з ладолу — пластику для ліплення, що твердіє на повітрі.

Майстриня Юлія Даньшина створює ляльки-блайзБлайз (англ. Blythe) - колекційна лялька, відмінною рисою якої є непропорційно велика щодо тіла голова.. Розповідає, що про ляльок дізналася від своєї середньої доньки та вже три роки працює в цій техніці.

"Спочатку замовила лицьову пластину, коли під збільшуваним склом запилюєш перший раз, то руки трохи трясуться, але потім з кожним разом все впевненіше. Щоб розписувати обличчя пройшла курси бровістів", — каже Юлія Даньшина.

Майстриня Поліна Андрієвська презентувала ялинкові прикраси, сніговиків та фігурки дітей, вбраних у різні костюми. У роботі використовує вату.

За словами майстрині, кожна з них навіяна дитячими спогадами. Її улюблена іграшка зі створених — діти, що мчать на санчатах. Поліна Андрієвська каже, що зобразила себе з братом у дитинстві.

Фоам-флористка Альона Логвіна представила декоративні квіткові композиції, виготовлені з фоамірана — пластичної замші. Таких робіт мисткиня представила 18, а також різні види прикрас.

“Матеріал нетоксичний та не боїться води. Він тонується різними фарбами, пензлями. Любов до творчості у мене давно. Зараз я відчула цей матеріал. Народжуються нові композиції, нові роботи: є ліхтарики, ростові роботи, панно, брошки, прикраси, шпильки”, — розповідає майстриня.

Усі представлені вироби за бажанням можна придбати: ціни формують самі майстри.
Читайте також: "Архітектура в мініатюрі. У Миколаєві презентували виставку інтернет-проєкту "Мінімісто""

Виставка "Арт-Ніко" працюватиме до 26 грудня 2021 року. Вхід за наявністю COVID-сертифікатів.
Що відомо
- Мистецьку групу "Арт-Ніко" утворилася в соціальній мережі Facebook, після знайомства майстрів під час виставки фіалок в лютому 2021 року. Перша виставка майстрів відбулася 20 травня.