1 і 2 січня пункти та центри вакцинації проти COVID-19 в Україні будуть зачиненими. Про це на брифінгу у середу, 22 грудня, розповіла заступниця міністра охорони здоров'я Марія Карчевич.
В інші дні пункти вакцинації працюватимуть за звичайним розкладом, пояснила Карчевич. Всього, за словами чиновниці, в Україні щеплення проводять 1 400 мобільних бригад, більше ніж 3 300 пунктів щеплення та понад 500 центрів вакцинації.
Як повідомила на брифінгу Марія Карчевич, у 2021 році в Україні кількість користувачів електронної системи охорони здоров'я (ЕСОЗЕлектронна система охорони здоров'я (ЕСОЗ) забезпечує увесь електронний документообіг та обмін даними в медичній галузі України.) зросла до 34 мільйонів пацієнтів. COVID-сертифікатами користуються понад 9 млн українців. За словами Карчевич, українські COVID-сертифікати визнають у 55 країнах світу, що входять до Довірчої мережі.
Посадовиця також попередила, що з 10 січня Європейський Союз планує ухвалити скорочення терміну дії COVID-сертифікатів з 365 до 270 днів.
Що відомо
- Станом на ранок 22 грудня українські медики підтвердили 6363 нових випадки COVID-19, через ускладнення хвороби загинула 301 людина. Окрім того, протягом доби щеплення від COVID-19 отримали 119 129 людей. Першу дозу вакцини отримало 39 006 людей, повністю імунізовані 79 969 людей, додаткову дозу отримали 154 особи. Від початку вакцинальної кампанії щеплено вже 14 461 449 людей, 13 141 446 з яких отримали повну дозу та є повністю імунізованими.
- Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін повідомив, що у 2022 році Україна отримає загалом майже 42 мільйони доз вакцини проти COVID-19.
- 18 грудня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що в Україні підтвердили перший випадок захворювання новим штамом коронавірусу "Омікрон".
- МОЗ вирішило посилити протиепідемічні вимоги до проведення масових новорічно-різдвяних заходів, щоб не спровокували збільшення кількості хворих на COVID-19.
- Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підписав наказ щодо введення додаткової дози вакцини від COVID-19, який передбачає щеплення бустерною дозою окремих категорій населення.
- Всесвітня організація охорони здоров’я попередила про зростання темпів поширення штаму COVID-19 "Омікрон".
- Науковці з’ясували, що штам "Омікрон" здатний розмножуватись у тканинах бронхів у 70 разів швидше, ніж вихідний варіант вірусу та штам "Дельта", однак демонструє повільнішу швидкість реплікації у легенях.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!