Від моменту старту програми "єПідтримка", яка передбачає виплату тисячі гривень допомоги для повністю вакцинованих проти COVID-19 громадян, гроші встигли отримати понад 2,3 мільйона людей.
Про це під час брифінгу 22 грудня повідомила перша віцепрем’єр-міністерка, міністерка економіки Юлія Свириденко, повідомляє кореспондентка Суспільного Дарина Коломієць.
Посадовиця додала, що при цьому українці витратили вже понад 200 мільйонів гривень.
Міністерка додала, що в майбутньому планується дозволити подавати заявки на допомогу офлайн.
"Зараз ми реалізовуємо все через "Дію", але у другому і третьому кварталі ми сподіваємося, що заявки можна буде подавати в офлайн-режимі", – зазначила Свириденко.
За словами віцепрем’єра – міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, станом на 22 грудня участь у проєкті беруть вже 6 банків, ще 13 чекають на підключення.
"Це – найбільш масова і найбільш швидка послуга за всю історію України. Проєкт тільки розпочався, цифри вражаючі. Але це – лише початок", – зазначив він.
За словами посадовця, проєкт реалізуватиметься протягом року. При цьому з другої половини січня у межах програми можна буде купувати ліки.
Федоров нагадав, що скористатися грошима, нарахованими в межах програми, буде можливо в тих закладах, які обладнані POS-терміналами для безготівкового розрахунку. При цьому податкова вже випустила роз’яснення, що ці гроші не оподаткуються.
Як зазначив міністр культури Олександр Ткаченко, нині українці найбільше витрачають грошей, нарахованих в межах допомоги, на культурні послуги – зокрема, на кінотеатри та книжкові магазини.
"Зростання попиту чимале. Деякі сайти книжкових магазинів не витримали навантаження і працювали зі збоями. Адже кількість візитів користувачів зросла втричі. У кінотеатри повернулися навіть ті глядачі, що утримувалися від візиту в карантин. Залізничні квитки продаються з великою швидкістю, зокрема на туристичні напрямки: Івано-Франківськ, Львів та Буковель", – повідомив він на своєму Telegram-каналі.
При цьому в межах програми Мінкульт пропонував запровадити й "культурні сертифікати".
"Вони є в інших країнах. Я дуже радий, що в нашій країні ця ідея стала ширшою", – зауважив посадовець.
За словами міністра, книговидавництво, кінотеатри та театри найбільше постраждали під час пандемії.
"Тобто з одного боку ми допомагаємо їм, а з іншого боку заохочуємо людей культуризуватися", – пояснив Ткаченко.
Що відомо
- 15 листопада президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні повідомив, що українці, які пройшли повний курс вакцинації проти коронавірусу, тобто отримали два щеплення, зможуть отримати тисячу гривень.
- Держава виділить близько 8 мільярдів гривень на підтримку населення під час карантину. Зеленський підписав відповідний закон 8 грудня.
- Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що перші "тисячі" від держави на картки вакцинованих українців почнуть надходити вже з 20-21 грудня.
- Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко застеріг українців від шахраїв: МОЗ не розсилає повідомлення щодо виплати 1 тисячі гривень щепленим громадянам і не просить їх надіслати контактні дані.
- Заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма повідомив, що на виплати у межах програми "єПідтримка" виділено 11 мільярдів гривень, однак у разі необхідності ця сума буде збільшена.
Читайте також
Тисяча за вакцинацію: як це працюватиме
Мінекономіки: "тисячу для вакцинованих" можна буде витратити протягом 4 місяців від дня надходження
Чи допоможе тисяча Зеленського збільшити кількість щеплень від СOVID-19. Відповідає експерт
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!