Чи допоможе тисяча Зеленського збільшити кількість щеплень від СOVID-19. Відповідає експерт

Чи допоможе тисяча Зеленського збільшити кількість щеплень від СOVID-19. Відповідає експерт

Чи допоможе тисяча Зеленського збільшити кількість щеплень від СOVID-19. Відповідає експерт
. Фото: Уніан

15 листопада президент Володимир Зеленський заявив, що українці, які пройшли повний курс вакцинації від COVID-19, отримають через додаток "Дія" по тисячі гривень. Чи стимулюватиме таке заохочення українців робити щеплення активніше, в ефірі Українського радіо розповів директором Інституту соціально-економічних трансформацій Ілля Несходовський.

“Я сприйняв таке заохочення дуже позитивно. Проте, звісно, такі заходи треба було проводити раніше. Якби запустити фінансове заохочення в серпні-вересні, то зараз ми би не бачили цю жахливу статистику по 800 загиблих на день”, — заявив Несходовський.

Він відзначив, що наприкінці літа в Україні були доступні всі існуючі вакцини проти коронавірусу і багатьом українцям просто бракувало певного поштовху, аби зробити щеплення: “Вони не розуміли, що може бути наступна хвиля і відкладали вакцинування з різних причин. Й фінансове заохочення, яке зараз пропонують, спрацювало би”.

Водночас Несходовський зазначив, що він би розширив перелік послуг, на які можна витратити заохочувальні кошти, принаймні на один пункт і додав би можливість оздоровитися: оплатити всередині країни оздоровчу путівку для того, щоб людина, наприклад, поїхала відпочити на море.

“З приводу пропозицій багатьох, аби ці кошти можна було витратити на їжу, ліки та комунальні послуги, то мета даної пропозиції — стимулювати галузі, які постраждали від впровадження обмежень. Можливо, для дуже літніх людей використання цієї тисячі гривень варто розширити використання на ліки або інші сфери. Тут, вважаю, це доречно”, — додав він.

Як зауважив Несходовський, обмежені варіанти витрачання коштів покликані допомогти підтримати культурну галузь в Україні.

“Можна, умовно кажучи, поїхати в місто, в яке ви давно хотіли, відвідати там музеї й таким чином це буде підтримкою як тих, хто надає ці послуги, так і українців загалом. Можливо, варто переключитися, адже ми дуже сильно зациклені на проблемах. І якщо розмір пенсій в українських пенсіонерів дійсно є дуже низький і в цьому контексті їм варто було б запропонувати ще якийсь напрямок використання цих коштів, то людям середнього віку, я переконаний, краще поїхати і оздоровитися, отримати процедури в санаторіях і мати краще здоров’я”, — зазначив експерт.

Що відомо

Читайте також: На питання "Чому не вакциновані?", відповідають: "Був дурний", — лікар про нову хвилю COVID-19

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок