В обласному художньому музеї імені Василя Верещагіна 17 грудня відбулась презентація виставки "Українська домашня ікона". В експозиції представили понад 200 творів.
Про це кореспондентам Суспільного розповів директор обласного художнього музею імені Василя Верещагіна Сергій Росляков.
За словами Сергія Рослякова, ікони, представлені на виставці, писалися як професійними, так і народними майстрами-аматорами. Образи виконані з дерева, намальовані олійними фарбами та темперою – це фарби, що готуються на основі сухих порошкових мінеральних пігментів. Роботи зібрані з приватних колекцій жителів України. Сергій Росляков їхні імен не називає.
"Ікони – вони домашні, вони зберігалися здебільшого у червоних кутках в хатах українців. Їх було багато. Можна сказати, що в кожному будинку був власний червоний кут, де було зображення святих, які надихали, які допомагали", — говорить Сергій Росляков.
Відвідати експозицію прийшла Нонна Мащенко. Жінка про захід дізналась від знайомих. Говорить, що найбільше їй припала до ока ікона Богоматері Тихвінської.

"Виставка мене дуже вразила, тому що є атмосфера одухотвореності. Я, чесно кажучи, підходила до ікон і відчувала, що начебто у церкві стою", — розповіла відвідувачка виставки Нонна Мащенко.
Також відвідати виставку прийшла з подругою Тетяна Мітковська. Жінка розповідає, що експозиція образно перенесла її в дитинство.
"Повіяло бабусиною хатою, відразу повіяло теплом, відразу повіяло святами. Це специфічний дух, це зовсім інше, ніж висять просто полотна, навіть найбільш знаменитих художників. Бабусі, вони мали свої ікони, вони мали свої куточки. Вони ходили до церков, якщо не було можливості, молилися перед іконами", — розповіла Тетяна Мітковська.

У рамках виставки відбувалась акція "Намалюй Святого Миколая", організована музеєм спільно з Миколаївською дитячою художньою школою. Семеро дітей фломастерами та олівцями на ватмані А1 малювали образ Миколая Чудотворця. Серед них була і десятирічна Ліза.
"Мені подобається малювати. Я б хотіла отримати від святого Миколая качечку з ТікТоку. Це така дуже м’яка качечка з чоловічими очками та маленьким одягом, — каже Ліза.

"Діти протягом кількох годин малюватимуть образ Миколая Чудотворця, після чого ці роботи залишаться в музеї. Вони будуть у вікнах художнього музею і всі люди, які будуть проходити повз музей, бачитимуть ці роботи ", — говорить директорка дитячої художньої школи Євгенія Кручиніна.
Виставка "Українська домашня ікона" триватиме до 19 січня 2022 року. Вхід для дорослих коштуватиме 40 гривень, для дітей – 20 грн.