Російський суд визнав присутність військ РФ на Донбасі. У МЗС кажуть — це нівелює аргументи Кремля

Російський суд визнав присутність військ РФ на Донбасі. У МЗС кажуть — це нівелює аргументи Кремля

Доповнено
Російський суд визнав присутність військ РФ на Донбасі. У МЗС кажуть — це нівелює аргументи Кремля

Кіровський районний суд Ростова-на-Дону вироком у справі про зловживання під час постачання продовольства до ЗС РФ визнав присутність російських військ на окупованих територіях Донеччини та Луганщини. Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко заявив Суспільному, що Росія таким чином зафіксувала свій статус, як сторони міжнародного збройного конфлікту.

У вироку суду йдеться, що підсудний Забалуєв В.М. з 2019 року працював заступником регіонального керуючого у справах з військового харчування “АУП Ростов-на-Дону”. До його обов'язків входили організація закупівель та продажу продовольства, створення необхідного запасу на складі.

Скрін вироку Кіровського районного суду Ростова-на- Дону
Скрін вироку Кіровського районного суду Ростова-на- Дону. Скрін вироку суду, фото: Суспільне Донбас

"Дане продовольство призначалося для постачання у військові частини Збройних Сил РФ, які дислокуються на території ДНР і ЛНР”, — йдеться у вироку суду.

Постачання продовольства на окуповані території здійснювалось 2 рази на місяць. Формувалась колона з понад 70 автівок вантажністю близько 40 тонн та загальним об'ємом понад 1 300 тонн. Асортимент харчів, що постачались, включав борошно, консерви, свіжі овочі. Загальна вартість однієї поставки становила понад 130 млн рублів.

Що кажуть у МЗС України

"Визнання в рішенні російського суду присутності збройних сил Російської Федерації на тимчасово окупованій території України є черговим переконливим нівелюванням ключового аргументу Москви про нібито "внутрішньоукраїнський" характер конфлікту на Донбасі", — зазначив речник МЗС Олег Ніколенко.

Він додав, що Росія власноруч створила юридичний прецедент, який чітко зафіксував її статус як сторону міжнародного збройного конфлікту. У дипустанові переконані, що надалі це рішення зміцнить позицію України в провадженнях проти Росії в міжнародних судових інстанціях": "Не дивно, що російська сторона почала видаляти згадане судове рішення із публічного доступу. Але приховати злочини Росії проти України не вдасться".

Що кажуть у ТКГ

Заступник голови делегації України в Тристоронній контактній групі нардеп Олександр Мережко ("Слуга народу") заявив Суспільному, що цей вирок дійсно може стати "вагомим аргументом і доказом присутності російських військ на Донбасі".

"Звичайно, його можна і треба використовувати, у тому числі в рамках переговорного процесу в ТКГ. Річ у тім, що Росія в ТКГ систематично наполягає на тому, що вона не є стороною конфлікту. Однак тут з’являється доказ, причому у вигляді рішення російського суду, який свідчить про те, що Росія є стороною конфлікту", — каже Мережко.

Але, за його словами, з іншого боку Росія намагатиметься зараз знайти якісь аргументи, які б дозволили їй применшити значущість цього рішення російського суду.

"Вже зараз видно, що Росія буде стверджувати, що відповідні частини тексту рішення суду про наявність російських військ на Донбасі є лише показами фігуранта даної кримінальної справи, а не частиною вироку суду. До цього нам треба бути готовими і здійснити ретельний юридичний аналіз тексту рішення суду. Прикметно, що Росія вже прибрала з сайту суду текст цього рішення, що само по собі свідчить про те, що Росії є що приховувати", — додав Мережко.

Нардеп додав, що цей вирок, як вагомий аргумент, можна також використати при розгляді справи Україна проти Росії в Міжнародному суді ООН, оскільки це може бути доказом порушення Росією міжнародної Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму: "У будь-якому разі текст цього рішення можна розглядати також як свідчення певної особи, свідка, здійснення Росією злочинів проти України та міжнародного права".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок