"єПідтримка": як отримати та протягом якого часу можна витратити 1000 грн за вакцинацію

"єПідтримка": як отримати та протягом якого часу можна витратити 1000 грн за вакцинацію

"єПідтримка": як отримати та протягом якого часу можна витратити 1000 грн за вакцинацію
центрів підтримки "Дія" в Краматорську, фото: Суспільне Донбас

З 19 грудня українці, які мають зелений COVID-сертифікат, зможуть отримати 1000 грн за вакцинацію. Наразі за програмою "єПідтримка" діє пілотний проєкт. Витратити гроші можна на транспорт, театр, спортивні зали та інше. Скористатися послугою можуть лише ті вакциновані, які мають зелений COVID-сертифікат.

Наразі в Донецькій області працює 15 центрів підтримки "Дія". В Краматорську, Бахмуті, Покровську, Слов’янську та інших містах. Розташовані вони у центрах вакцинації, ЦНАПах та бібліотеках.

Жителька Краматорська Надія Михайлівна розповіла журналістам Суспільного, що після отримання другого щеплення проти COVID-19 отримала зелений сертифікат.

За словами жінки, цифрового додатка "Дія"вона не має.

"У мене телефону немає такого, щоб встановити "Дію", у мене звичайний кнопковий телефон, на який нічого не встановлюється",— розповіла місцева жителька Надія.

Тим, кому не вдається записатися на отримання тисячі за вакцинацію у "пілотному" проєкті, волонтерка команди цифровізації "Дія" Юлія Шваркова радить зачекати до початку першої хвилі проєкту "єПідтримка", або звернутися до центру підтримки "Дія".

"Через те, що це пілотна версія, можливі збої в "Дії" і з її роботою, документами, вони можуть зникнути, але не переживайте, ви зможете їх заново встановити, але поки просто зачекайте, поки це пілотна версія, а вже з 19 числа буде не пілотна версія, все добре працюватиме",— каже волонтерка команди підтримки "Дія" Юлія Шваркова.

Керівник із розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації Мстислав Баннік розповів Суспільному, що наразі ковід-допомога в проєкті "еПідтримка" доступна лише в мобільному додатку у смартфоні.

Банік додав, що до 29 грудня заплановано виплати по тисячі гривень 8 мільйонам українців. Витратити їх потрібно буде протягом чотирьох місяців з моменту отримання.

Що відомо

  • З державного бюджету на це виділили 8 мільярдів гривень.

Читайте нас у Telegram: усі новини Донбасу

На початок