У місті Чорноморськ, що на Одещині, готують криголам "Ноосфера" до антарктичної експедиції. Судно вимили та відновили цілісність його корпусу, повідомили у пресслужбі судноремонтного заводу ПрАТ "ІСРЗ".
За даними відомства, наразі відремонтували донно-забортну арматуру, перевірили стан деталей та відшліфували гребний гвинт.



Назву "Ноосфера" з судна зняли, аби нанести її фарбою на корпус. При сприятливих погодних умовах, букви нанесуть протягом доби. Після чого криголам мають вивести з доку та пришвартувати біля причалу.


Зазначимо, 4 грудня криголам вирушив з Одеського порту у Чорноморськ на техогляд. За інформацією Національного антарктичного наукового центру, технічними роботами керуватиме старший механік Андріс Кубулінс, який понад 6 років працював на судні «Джеймс Кларк Росс» (стара назва криголама, - ред).
1 грудня директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий розказав Суспільному про те, що криголам відправиться до Антарктиди у середині січня 2022 року.
Що відомо
- Криголам 30 років працював у складі Британської антарктичної місії. У серпні його придбали для української антарктичної станції "Академік Вернадський".
- У 1996 році саме цей криголам доставив першу українську місію на колишню британську станцію "Фарадей", яка тепер відома як станція "Академік Вернадський".
- "Джеймс Кларк Росс" належить до криголамів одного з найвищих класів. Судно може рухатися крізь шар криги товщиною до 4 метрів за екстремальних умов, і працює в штатному режимі у крижаному шарі товщиною до 1,5 метра.
- 5 жовтня дослідницький корабель "Джеймс Кларк Росс" зайшов до одеського порту.
- 29 жовтня під час візиту до Одеси Президент Володимир Зеленський заявив про те, що криголам "Джеймс Кларк Росс" перейменували на "Ноосферу".
Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області