Україна і Грузія можуть просунутися у питанні членства в НАТО за умови відповідності вимогам альянсу.
Про це в інтерв'ю телеканалу NBC заявив держсекретар США Ентоні Блінкен.
Він зазначив, що ще у 2008 році Північноатлантичний альянс ясно дав зрозуміти, що тримає свої двері відчиненими для будь-яких європейських країн, які прагнуть членства в НАТО і які відповідають усім необхідним критеріям.
"Альянс підтвердив ще 2008 року, що відкритий для України та Грузії. Якщо вони продовжать претендувати на членство в ньому і відповідатимуть вимогам, це наблизить вирішення питання про їх вступ", — сказав Блінкен.
Що відомо
- 11 грудня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відхилив вимогу Росії до Заходу щодо недопущення приєднання України до Північноатлантичного альянсу.
- 10 грудня МЗС Росії заявило, що НАТО втягує в себе Україну, і вимагає від Альянсу гарантій нерозширення на схід, оскільки це, мовляв, порушує принцип неподільності безпеки в Євроатлантичному регіоні.
- Вимога МЗС Росії з’явилася після телефонної розмови Джо Байдена і Володимира Зеленського 9 грудня. За словами глави Офісу президента Андрія Єрмака, президент США "дуже чітко сказав, що рішення щодо вступу до НАТО – це тільки рішення українського народу, це суверенна незалежна держава, і він це питання навіть не готовий був обговорювати".
- 7 грудня відбувся онлайновий саміт президентів США і Росії Джо Байдена і Володимира Путіна на тлі численних повідомлень про скупчення військ РФ на кордоні з Україною. Байден і Путін говорили в закритому режимі майже 2 години.
- Путін попросив у Байдена гарантій нерозширення НАТО на схід і звинуватив Україну в зриві "Мінська". Своєю чергою Байден висловив стурбованість США і європейських союзників щодо стягнення російських військ до кордонів України.
Читайте також
У РФ заявили, що через політику США та НАТО може початися нова ракетна криза
SWIFT і санкції проти Путіна. Як світ має реагувати на погрози Україні. Відповідають експерти
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!