"Дві хвилини програшу – не соромно, але багато". Велепець – про результати спринту в Гохфільцені

"Дві хвилини програшу – не соромно, але багато". Велепець – про результати спринту в Гохфільцені

Ексклюзивно
"Дві хвилини програшу – не соромно, але багато". Велепець – про результати спринту в Гохфільцені
Biathlon.com.ua

Тренер жіночої збірної з біатлону Урош Велепець проаналізував результати першої гонки етапу, похвалив швидкість Джими та розповів, коли чекати на повернення Меркушиної, – для Суспільне Спорт.

Збірна України стартувала на третьому етапі Кубка світу 2021/22 у австрійському Гохфільцені, який розпочався зі спринтерських гонок. Найкращою серед українок у жіночому спринті стала Юлія Джима, яка посіла 15-те місце з двома хибами. До топ-30 також потрапила Олена Білосюк: вона 24-та з одним промахом. Решта українок фінішували поза топ-60: Дар'я Блашко – 68-ма, Ірина Петренко – 75-та, а Ольга Абрамова – лише 84-та.

Що з приводу цих результатів думає наставник збірної Урош Велепець та як він оцінює стан естафетної команди, тренер поділився в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт.

Читайте також: Дві українки - у топ-30 жіночого спринту на етапі Кубка світу у Гохфільцені: результат гонки

Що сказав Урош Велепець

  • Про результат Юлії Джими:

"Сьогодні Юля зробила дуже хороший хід: 11-й результат. Щодо стрільби шкода. Швидко почала стріляти, зробила два махи, але зібралася й закрила наступні. Ми завжди кажемо: треба добитися такого рівня ходом, щоб із нулем потрапляти у "квіти" або на подіум. Сьогодні Юля в таком темпі пробігла. Це тішить. Вона на високому рівні".

  • Про виступ Олени Білосюк:

"Вона від гонки до гонки краще [виступає]. З нулем була 24-ю, тут з однією хибою 24-та. Дедалі краще, але це ще не той рівень, якого вона може добитися. 1:12 програшу [ходом] – це більше, ніж вона здатна, коли буде на потрібному рівні. План тренування такий, що треба додавати з гонками".

  • Про результати Ірини Петренко та Дар'ї Блашко:

"Хід нехороший. І в Іри, і в Даші. Ще й махи. Коли біжиш на такому високому рівні, дві хвилини програшу – це не соромно, але все одно багато. Треба нулі закривати. Обидві мазали двічі. Результат такий, як є. Нічого страшного.

Чітко розумію, що Іра втратила практично місяць тренувань через цей кашель. Увесь час боялися більше працювати, на холод вона не виходила стільки, скільки треба. Буде здорова – буде додавати зі стартами.

У Даші перше коло ще було окей, на другому вже трохи були проблеми, на третьому втрачала багато часу. Видно, що вона ще не в тому стані. І тут більше запитання до [Володимира] МахлаєваОсобистий тренер Блашко, з яким вона проходила індивідувальну підготовку.. Але ще є час, ще не час панікувати".

  • Про виступ Ольги Абрамової:

"Ми її просто встигли поставити на старт. Вона не знала, чи стартуватиме, чи ні. Перегоріла перед стартом. Це був перший після двох років на етапі Кубка світу. Вона рік тому народила, і зараз такі гонки для неї, напевне, великий стрес, тому що вона хоче показати рівень. Уже почувала себе ніби добре. Подивимося далі".

  • Про естафету та заміну Анастасії Меркушиної на Ірину Петренко:

У жіночій естафеті українки виступатимуть у такому порядку: Петренко – Джима – Блашко – Білосюк.

Читайте також: Старт-листи на жіночу естафету та чоловіче переслідування на третьому етапі Кубка світу з біатлону

"Після першого етапу хочеться не більше 45 секунд відставання. Другий етап має бути найсильнішим ногами, і наступним двом – Даші й Олені – буде набагато легше".

"Коли в естафеті одна людина не зробила, як треба, вже важче боротися за найвищі місця. Коли двоє – майже неможливо. А там [у Естерсунді] троє дівчат не зробили свою роботу, крім Олени. У Юлі на стрільбищі було п'ять запасних – це 50 секунд, і Даша не витримала останнє коло".

"А Настя бігла нездоровою. На тренуваннях здавалося, що все окей, а на гонці з максимальним навантаженням це було видно. Зараз уже знайшли причину. Вона на терапії в клініці піді Львовом – полікується й повернеться на етапи. Їй треба вилікувати легені: 22% спаду можливостей легень. Лікарі кажуть, що це два тижні, але мені тренер каже, що за тиждень уже буде нормальний стан. Вона стартуватиме на чемпіонаті України, спробує, який рівень, який рух трасою, і тоді забиратимемо далі".

Читайте також: "У персьюті всі зриваються зі старту, як дикі коні". Прима – про прогрес і очікування в Гохфільцені

Що далі

  • Субота, 11 грудня. 13:15 – Чоловіки, гонка переслідування (12.5 км)
  • Субота, 11 грудня. 15:15 – Жінки, естафета (4х6 км)
  • Неділя, 12 грудня. 12:45 – Чоловіки, естафета (4х7.5 км)
  • Неділя, 12 грудня. 15:30 – Жінки, гонка переслідування (10 км)
Читайте також: Біатлон: пряма трансляція Кубка світу
На початок