Анастасія Меркушина не виступить на найближчих етапах Кубка світу через проблеми зі здоров'ям

Анастасія Меркушина не виступить на найближчих етапах Кубка світу через проблеми зі здоров'ям

Анастасія Меркушина не виступить на найближчих етапах Кубка світу через проблеми зі здоров'ям
Stancik/IBU

Її замінить Ольга Абрамова.

26-річна українська біатлоністка Анастасія Меркушина не змагатиметься у складі збірної на найближчих етапах Кубка світу та повернеться до України. Про це у коментарі biathlon.com.ua заявив президент федерації біатлону України Володимир Бринзак.

У Меркушиної виявили проблеми зі здоров'ям, на фоні яких вона розпочала цей сезон - "запалення верхніх дихальних шляхів". Тож було прийнято рішення повернути Анастасію до України, де вона отримає можливість підлікуватися, після чого продовжить підготовку.

"Під час тестів на коронавірус, які проводили в Естерсунді, зробили також тест на грип, внаслідок якого у Насті виявилося запалення верхніх дихальних шляхів. Тому вона й бігла так у гонках. Після першої фази хвороби вона ніби оговталася, і на тренуваннях виглядала добре. Але навантаження під час змагань показали, що це запалення позначається як лімітуючий фактор. Тому ми вирішили повернути Настю в Україну, де вона матиме можливість підлікуватися, після чого в Буковелі розпочне підготовку до січневої частини сезону. Можливо з участю у чемпіонаті України", - заявив Бринзак.

У сезоні 2021/22 Анастасія Меркушина провела лише два старти: вона фінішувала 71-ю в індивідуальній гонці (дебютний старт сезону), а також закінчила на 18-му місці свій етап в естафеті. Інші гонки пропускала за станом здоров'я.

Після обох стартів Анастасія казала, що "незадоволена своїм станом" та "не розуміє, що з нею відбувається", акцентуючи увагу на фізичній готовності. І тоді ж казала, що "для таких поганих результатів має буде медичне, фізіологічне пояснення" - пояснення є після проведених тестів.

Читайте також: "Що зі мною – у мене немає пояснення". Меркушина – про невдалий початок естафети в Естерсунді

На місце Меркушиної у складі України на етап Кубка світу в Гохфільцені планувалося викликати Катерину Бех, але згодом рішення було прийняте на користь Ольги Абрамової - саме вона замінить Меркушину в Гохфільцені.

Для Абрамової, яка має точно пробігти як мінімум у спринті, це буде перший старт на рівні Кубка світу з сезону 2017/18. Натомість Катерина Бех пройде тренувальний збір для повноцінного відновлення від травми плеча.

Як виглядає склад жіночої команди України на другий етап Кубка світу

Склад: Юлія Джима, Олена Білосюк, Дар'я Блашко, Ірина Петренко та Ольга Абрамова
  • Вибули: Валентина та Віта Семеренко - переведені на Кубок IBU, Анастасія Меркушина - хвороба (повернеться до України)
  • Додані: Ірина Петренко - на місце сестер Семеренко, Ольга Абрамова - на місце Меркушиної

Що відомо

  • Третій етап Кубка світу з біатлону розпочнеться в п'ятницю, 10 грудня. Жіночий спринт відбудеться о 15:15, а чоловічий - о 12:25!
  • Анастасія Меркушина - претендентка на місце в олімпійській команді України. На рівні Кубка світу провела 110 стартів, незмінна учасниця естафетної четвірки.
  • Повернення Меркушиної до України означає, що у грудні на міжнародних стартах вона уже точно не змагатиметься. Їй доведеться боротися за місце у команді на січневі німецькі етапи, де буде формуватися склад на Олімпіаду.
  • Після двох етапів Кубка світу Україна йде на 10-му місці в жіночому заліку Кубка Націй.

Вибір редакції

На початок