Жителі Войнівки та Приютівки їздять з села в село поромом

Жителі Войнівки та Приютівки їздять з села в село поромом

Жителі Войнівки та Приютівки їздять з села в село поромом
Суспільне: Кропивницький

У Приютівській громаді Кіровоградської області будують міст через річку Інгулець, який з’єднає два села. Його довжина – 107 метрів. Сорок років жителі Войнівки та Приютівки їздять з села в село поромом. Переправа – небезпечна, розповів голова Приютівської громади Андрій Коломійцев.

П’ять хвилин необхідно для того, щоб перепливти річку на поромі. Коли вона замерзає, треба обходити або об’їжджати. Голова громади каже, автомобілем це займає пів години. Міст почали будувати у жовтні 2021 року – 10 мільйонів гривень отримали з державного бюджету.

"Сума договору складає 16 мільйонів 500 тисяч гривень. У фінансуванні цього проекту братиме участь місцевий бюджет, будемо залучати соціально відповідальний бізнес і будемо звертатися за допомогою до держави".

міст через річку Інгулець
Суспільне: Кропивницький

Нині працівники підрядної організації заливають фундамент для основи мосту. Працюють восьмеро людей, екскаватор і вантажний кран, розповів начальник відділу розвитку Приютівської громади Володимир Гаморя.

"Виконані два фундаменти, один зі сторони села Войнівка інший зі сторони Приютівки. Будуть виділені зони благоустрою – підхідні шляхи. Ширина прогону буде складати 2700 по зовнішнім розмірам, всередині він буде 2,5 метри".

Олександр Чаус з села Войнівка в Приютівку щодня їздить поромом на роботу. Каже, звик, однак чекає завершення будівництва мосту, бо поромом користуватися незручно.

"Буває, що небезпечний, іноді довго доводиться чекати, по півтори-дві години, а як багато людей він ще й притоплюється".

Борис Шаповал їде поромом з Войнівки, щоб забрати дружину з Приютівки. "Паром безпечний. Тільки коли лід замерзне, тоді незручно, і коли розтає річка, незручно переправлятися на той берег. Треба в кругову обходити".

міст через річку Інгулець
Суспільне: Кропивницький

Голова громади говорить, на річці стався нещасний випадок через трос, яким перетягують пором.

"Людина користувалася водним мотоциклом і не знаючи про те, що тут є натягнутий трос, вона загинула".

Пішохідний міст між Войнівкою і Приютівкою планують добудувати до кінця весни 2022 року.

Читайте також

Вибір редакції

На початок