У громаді на Кіровоградщині не вистачає грошей на дороги, музичну школу і амбулаторію

У громаді на Кіровоградщині не вистачає грошей на дороги, музичну школу і амбулаторію

У громаді на Кіровоградщині не вистачає грошей на дороги, музичну школу і амбулаторію
Суспільне: Кропивницький

В Аджамській громаді Кропивницького району Кіровоградської області, через брак грошей в бюджеті, призупинили три проєкти, які мали реалізувати у 2021 році. До кінця року не вистачає мільйон вісімсот тисяч гривень, пояснила голова громади Тетяна Зайченко. Гроші мали витратити на ремонт доріг, музичної школи та на обладнання для місцевої амбулаторії. Суспільне дізнавалось, що вдалось зробити за рік і чому виник дефіцит бюджету.

Аджамська громада об’єднує 11 сіл, в яких живуть понад шість тисяч людей. За словами Тетяни Зайченко, бюджет Аджамської громади на рік – 30 мільйонів гривень. На території громади розташовані три школи, чотири дитячих садки, дитяча музична школа та амбулаторія.

Корективи в бюджет внесла ціна на газ – розповіла голова громади. Через здорожчання газу довелося переводити залишки на закупівлю природного газу для опалення закладів освіти і охорони здоров’я: "В ухваленому бюджеті закладали ціну 12 гривень за кубометр, по факту платимо, разом із транспортуванням, 20 гривень. Гроші перевели зі статей розвитку громади, статей капітальних видатків. Довелось призупинити реалізацію деяких проєктів".

Що зробили

На початку квітня 2021 року в Аджамці відкрили центр надання адміністративних послуг. Тетяна Зайченко сказала, що проєкт реалізували, взявши участь у програмі "U-LEAD з Європою": "За два роки відремонтували приміщення, санвузли, вклали асфальтове покриття. Орієнтовно, на все це витратили 300 тисяч гривень з бюджету і, додатково, 14 тисяч євро за програмою "U-LEAD". На гроші програми купили меблі, комп’ютерну техніку".

У громаді на Кіровоградщині не вистачає грошей на дороги, музичну школу і амбулаторію
ЦНАП в Аджамці працює з квітня 2021 року. Суспільне: Кропивницький

За словами голови, одну з трьох шкіл громади підключили до газової котельні, дві – на черзі: "У тендері на три школи заклали близько трьох мільйонів гривень. Нині триває процес укладання договорів із газопостачальником".

Директорка місцевого ліцею, в якому навчаються майже чотири сотні учнів, Наталія Старосадча розповіла, що через непідключення газової котельні закладу до газопостачання з 8 листопада, учні навчаються дистанційно.

Що планували зробити

На 2021 рік були заплановані: продовження капітального ремонту музичної школи, відновлення санвузлів в амбулаторії, ремонти доріг.

Тетяна Зайченко сказала, що в аджамській амбулаторії обслуговують чотири тисячі жителів громади.

Зі слів сімейної лікарки Валентини Мальованої, для облаштування нового рентген-кабінету та закупівлі обладнання для амбулаторії потрібно близько 300 тисяч гривень.

За словами голови Аджамської громади, призупинені проєкти реалізовуватимуть 2022 року після завершення опалювального сезону.

Читайте також

На початок