Гривня може зміцнитися під кінець 2020 року попри теперішні коливання.
Таку думку в ефірі Теми дня на Суспільному висловив професор бізнес-школи Українського католицького університету Михайло Винницький.
"Може статися дуже дивна річ: при тому, що буде світова девальвація американського долара, гривня може навіть трохи укріпитися. Але я зараз говорю про середньострокову перспективу, кінця 2020 — початку 2021 року. Найближчим часом гривню буде коливати. Вона завжди коливається через те, що в нас дуже низький рівень довіри до нашої валюти", — сказав він.
Винницький також відзначив, що українська гривня вже настільки девальвована, "що імовірність, що вона може впасти, набагато нижче, дуже низька".
За словами експерта, теперішня економічна ситуація у світі найбільше може вдарити по представниках "креативного класу" у великих містах. Зокрема, йдеться про представників професій, чия робота пов'язана із західними ринками.
"Це може бути надання різних послуг: туризм, ІТ. На жаль, саме ті люди, які у нас формують зародковий середній клас, можуть постраждати найбільше", — додав Винницький.
Водночас, на думку експерта, невеликі міста і села не мають відчути погіршення.
Що відомо
- НБУ послабив курс гривні 10 березня на 18 копійок до 24,92 UAH/USD. Євро коштував 28,23 UAH/EUR.
- 9 березня ціни на нафту знизилися на 30%, що стало найбільшим падінням за останні 30 років.
- На тлі виходу Росії з угоди ОПЕК+, падіння цін на нафту та поширення коронавірусу того ж дня обвалилися фондові біржі США, країн Азії та Європи.
- Слідом за падінням ціни на нафту на відкритті Лондонської біржі також стався обвал російських цінних паперів.
- Нафтова війна між Росією та Саудівською Аравією на тлі епідемії коронавірусу спровокувала зниження ціни на сировину, провідних економічних індексів та котирувань найбільших світових компаній.