Офіційний курс: гривня "ослабла" проти євро та долара

Офіційний курс: гривня "ослабла" проти євро та долара

Офіційний курс: гривня "ослабла" проти євро та долара

Національний банк України послабив офіційний курс гривні на 18 копійок — 10 березня він становить 24,92 гривні за долар США (порівняно з 24,74 на 6 березня).

Офіційний курс гривні до євро встановлено на рівні 28,23 UAH/EUR (порівняно з 27,69 гривні за євро 6 березня), зазначено на сайті НБУ.

Що відомо

  • НБУ підвищував офіційний курс гривні 6-9 березня на 14,95 копійки до 24,74 UAH/USD. Гривня продовжувала дорожчати після різкого кількаденного здешевлення.
  • 9 березня ціни на нафту знизилися на 30% — це падіння стало найбільшим за останні 30 років, коли американці почали операцію "Буря в пустелі". Причиною вважаються невдалі переговори між нафтовидобувними країнами щодо додаткового скорочення обсягів видобування нафти.
  • Падіння цін стало наслідком розвалу угоди ОПЕК+, з якої Росія вийшла 6 березня. Видання The Bell і агентство Bloomberg називають натхненником цього рішення главу "Роснєфті". За їхніми даними, Ігор Сєчин від самого початку вважав, що умови угоди щодо стримування видобутку невигідні для Росії, а "Роснєфть" зможе дозволити собі помітне здешевлення. У результаті з 1 квітня у країн-членів ОПЕК не буде зобов'язань обмежувати видобуток.
  • Влада Саудівської Аравії заявила про встановлення рекордних знижок до відпускних цін на нафту, в уряді поділилися планами різко наростити видобуток.
  • Американські фондові біржі 9 березня обвалилися після азійських і європейських. Це сталося на тлі розвалу угоди ОПЕК+, з якої минулого тижня вийшла Росія, падіння цін на нафту та поширення коронавірусу COVID-19. Це рекордне з 2008 року падіння.
  • Причиною стали одразу кілька факторів, зокрема, гальмування світової економіки через зниження виробництва у Китаї та пасажирських перевезень внаслідок епідемії коронавірусу. Додатковим фактором, що спровокував напруження у світовій економіці, стало загострення протиріч між США, країнами ЄС і Китаєм щодо дотримання правил торгових операцій і стимулювання своїх економік, зокрема, нещодавнє рішення ФРС США знизити базову відсоткову ставку.

На початок