Обов'язкова вакцинація. У яких соцзакладах Кропивницького працівників відсторонили від роботи

Обов'язкова вакцинація. У яких соцзакладах Кропивницького працівників відсторонили від роботи

Обов'язкова вакцинація. У яких соцзакладах Кропивницького працівників відсторонили від роботи
Суспільне: Кропивницький

У Кропивницькому від роботи відсторонили двох працівників територіального центру соціального обслуговування та двох працівників міського соціального гуртожитку для дітей-сиріт. Про це розповіла директорка міського департаменту соціальної політики Юлія Вовк. Усього у міських соціальних центрах працюють 250 людей. Суспільне дізнавалось, де і чому відсторонення вдалося уникнути.

9 грудня розширився список професій, для яких щеплення проти коронавірусу є обов’язковим. Почав діяти наказ Міністерства охорони здоров’я про розширення переліку професій з обов’язковою вакцинацією, ухвалений 1 листопада.

Обласний соціальний центр матері і дитини в Кропивницькому

Крім директорки, Інни Жолобової, в центрі працюють 11 людей. Відсторонених з її слів, немає: ”70% працівників вакциновані двічі, 30% мають отримали одну дозу”.

Директорка центру показала десять роздрукованих сертифікатів про вакцинацію і одну довідку про протипоказання до щеплення.

Останньою в центрі вакцинувалась вчителька-реабілітолог Ірина Гуслиста. Розповіла, що 3 грудня отримала першу дозу вакцини: ”До минулого тижня лікувала запалення трахеї. Тому вимушена була відкладати щеплення до останнього”.

У центрі тимчасово проживають вісім жінок із дітьми. Семеро із них щеплені від коронавірусу.

Кропивницький центр реабілітації для дітей з інвалідністю

За словами директорки Лілії Місюні, усі 30 працівників щеплені двома дозами вакцини. Роздруковані сертифікати зберігає в окремій папці у себе в кабінеті: ”Вакцинувалися не тому, що боялися відсторонення від роботи, а тому, що ми працюємо з дітьми з інвалідністю: в закладі отримують реабілітацію 92 дитини, більшість з яких не мають жодного профілактичного щеплення”.

Половина працівників центру вакцинувалися протягом другої хвилі вакцинації, яка розпочалася у квітні 2021 року. За словами виховательки Наталії Мухи, це – свідомий вибір.

Що відомо

  • За інформацією директора обласного департаменту соціального захисту населення Олександра Догарова, шестеро з 1078 працівників відсторонили від роботи в 12 інтернатах регіону: п’ятеро – у Знам’янському дитячому інтернаті, одна людина – в Єлизаветградківському психоневрологічному інтернаті: ”Переважно, це люди, які працюють на посадах молодшого медперсоналу”.
  • Двох з десяти працівників соціального гуртожитку для дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування у Кропивницькому відсторонили від роботи. Це прибиральниця та бухгалтерка, сказав керівник центру Олег Симуляк. Поспілкуватись з ними Суспільне не змогло. Контакти відсторонених працівників директор не розголошує: ”Вони щепилися однією дозою, чекаю документи, які це підтвердять”.
  • Щоб повернутись на роботу відсторонені працівники мають зробити першу дозу вакцини від коронавірусу або мати довідку про одужання чи протипоказання до щеплення.
  • За інформацією головної санітарної лікарки регіону Надії Оперчук, якщо під час перевірки на робочому місці виявлять невідстороненого працівника з переліку професій з обов’язковою, керівника підприємства оштрафують: ”Перевіряючі складуть відповідний акт, штраф – від 34 тисяч гривень”.

Читайте також

Вибір редакції

На початок