"Текст мене вразив", — призерка Радіодиктанту-2021 з Харкова Тамара Лавренко

"Текст мене вразив", — призерка Радіодиктанту-2021 з Харкова Тамара Лавренко

"Текст мене вразив", — призерка Радіодиктанту-2021 з Харкова Тамара Лавренко
facebook.com/Tamara Lavrenko

Харків'янка Тамара Лавренко щороку пише Радіодиктант національної єдності, але вперше у 2021 вирішила відправити його на перевірку. Прізвище викладачки української мови оголосили у списку переможців, які під час диктанту припустилися двох помилок.

Тамара Лавренко дізналася, що опинилася у списку призерів Радіодиктанту національної єдності від Суспільного і цій інформації зраділа.

"Я завжди пишу Радіодиктант. Не завжди відправляла. Лише колись спробувала через Viber, але воно так і не прочиталося. Завжди пишу, напевно, з першогорадіодиктант національної єдності був започаткований у 2000 році, який був. Але вперше відправила", — сказала Тамара.

Призерка Радіодиктанту народилася в Харківській області й живе у Харкові все життя. Вона вивчала російську філологію у Харківському національному університеті ім. Каразіна, потім вирішила викладати українську. Зараз Тамара працює викладачкою української мови в Харківському кооперативному торгово-економічному коледжі. Диктант національної єдності писала разом зі студентами.

"Ми завжди пишемо цей диктант гуртом. Цього року в нас був якраз карантин, дистанційне навчання. Писали у форматі Zoom-конференції, студенти писали теж", — розповіла Тамара Лавренко.

"Це дійсно об'єднує": призерка Радіодиктанту-2021 з Харкова поділилася своїми враженнями про диктант
Тамара Лавренко зі студентами. facebook.com/Tamara Lavrenko

Попередні диктанти Тамара перевіряла онлайн: "В "Крилах України" (текст Радіодиктанту 2018 року — ред.) жодної помилки не припустилася, мені той текст дуже сподобався, ще Олександр Авраменко його диктував. Минулого року Римма Зюбіна читала, в мене там теж була одна чи дві помилки. Помилки в мене трапляються. Цього разу я недочула знаків оклику".

Текст диктанту-2021 призерка називає цікавим, але непростим, а умови написання — "дещо екстремальними".

"Текст — дуже хороший, цікавий, мене вразив, а продиктований був, звісно, не викладачем, тож складно було. Темп швидкий, інтонація... Сам текст — доволі складний, особливо враховуючи знаки: там, де і подвійні, і особливо знак оклику посеред речення", — згадує Тамара.

Наступного року Тамара Лавренко планує писати Радіодиктант знову: "Якесь піднесення відчувається, мені здається, що це дійсно об'єднує".

Що відомо

  • Радіодиктант національної єдності-2021 писали 9 листопада. Автором та читцем диктанту став український письменник Юрій Андрухович.
  • У Харкові до радіодиктанту приєдналися патрульні та настоятель храму.
  • Тамара Лавренко з Харкова — серед 12 українців, які написали Радіодиктант-2021 з двома помилками. Переможницею цьогорічного диктанту стала волинянка Галина Шура.
На початок