Справа семирічного хлопчика з Черкас: ще одну апеляцію названої бабусі відхилили

Справа семирічного хлопчика з Черкас: ще одну апеляцію названої бабусі відхилили

Справа семирічного хлопчика з Черкас: ще одну апеляцію названої бабусі відхилили
Черкаський апеляційний суд

Апеляцію названої бабусі семирічного хлопчика з Черкас, який після тривалої коми помер у реанімації дитячої обласної лікарні, відхилили. Термін тримання під вартою лишили до 22 січня, повідомили Суспільному в пресслужбі Черкаського апеляційного суду.

Відтак, до 22 січня підозрювана перебуватиме у СІЗО.

Засідання апеляційного суду відбулося 9 грудня 2021 року.

"Суд розглянув скаргу захисника підозрюваної, який вимагав обрати більш м’який запобіжний захід, не пов'язаний з триманням під вартою, та відхилив її", — розповіли в пресслужбі.

Захисник підозрюваної зазначав, що рішення першої інстанції не обґрунтоване, а ризики переховування, на які посилається прокурор, не доведені.

Колегія суддів Черкаського апеляційного суду залишила без змін ухвалу Придніпровського районного суду Черкас від 24 листопада 2021 року, за якою жінці на 60 діб продовжено строк дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Що відомо

 • Семирічний хлопчик поступив у лікарню 24-го серпня по "швидкій" з ознаками мозкової коми третього ступеня.
 • 25 серпня стан хлопчика був стабільно важким. Діяльність мозку була наднизькою, її ледь фіксували прилади, а дихала дитина лише завдяки апарату штучного дихання, розповіли медики.
 • 5-го вересня, після термінальної коми, дитина померла в Черкаській обласній дитячій лікарні.
 • Як повідомила речниця Нацполіції області Зоя Вовк, за словами бабусі хлопчика, дитина отримала травми після падіння з купи цегли у дворі. "Швидку" вона викликала лише через кілька днів.
 • Згідно з даними судово-медичних експертиз – прижиттєвої та після смерті дитини – причиною смерті хлопчика є черепно-мозкова травма, що призвела до крововиливу і була ускладнена поліорганною недостатністю.
 • У прокуратурі відкрили та розслідують два кримінальні провадження: за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 128 та ч. 3 ст. 135 Кримінального кодексу України. Наразі з’ясовуються обставини, за яких хлопчик отримав тілесні ушкодження, призначили судово-медичну експертизу.
 • Судове засідання щодо обрання запобіжного заходу названій бабусі хлопчика відбувалось у закритому режимі, оскільки, за словами підозрюваної, потерпілий є малолітнім і розголошення відомостей про нього може йому нашкодити. Всі подальші засідання у справі теж були закритими.
 • Згодом вона подала апеляцію, однак клопотання про зміну міри запобіжного заходу не задовольнили і її залишили під вартою.
 • Під варту взяли і чоловіка, який доводиться названим дідом хлопчикові.
 • Соснівський райсуд Черкас 22 жовтня своїм рішенням залишив під вартою обох підозрюваних.
 • 25 листопада підозрюваним продовжили термін тримання під вартою.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок