Гроші на опалення: жителі прифронтової Жованки очікують компенсації від Кабміну

Гроші на опалення: жителі прифронтової Жованки очікують компенсації від Кабміну

Гроші на опалення: жителі прифронтової Жованки очікують компенсації від Кабміну
Жителі прифронтової Жованки подали документи на оформлення субсидій, фото: Суспільне Донбас

Жителі прифронтової Жованки, яка входить до складу селища Зайцеве, подали документи на оформлення субсидій за паливо. Згідно із Постановою Кабміну від 15 листопада цього року мешканці прифронтових територій отримали право на компенсацію, якщо вони втратили можливість централізованого або газового опалення.

Про це повідомила заступниця керівника Світлодарської військово-цивільної адміністрації Тетяна Єрохіна.

За словами соцпрацівниці гуманітарної місії "Проліска" Людмили Пахомової, жителі Жованки, до початку воєнного конфлікту, провели у селище газ.

"У кожного був котел, були конвектори й люди могли користуватися газом. На початку воєнного конфлікту у 2014 році, коли почались бойові дії, всі ці труби, це опалення було побито і посічене уламками. Звичайно, газу немає. Тому люди дуже потребують субсидії", — розповіла Людмила Пахомова.

Через близькість до лінії фронту рейсовий транспорт до Жованки не ходить. Для оформлення документів на субсидію до селища приїхали працівники військово-цивільної адміністрації.

"У цьому році вийшла постанова Кабінету Міністрів 1184, де було прописано, що надається субсидія громадянам, які втратили можливість централізованого опалення. Як, наприклад у Майорську, де у нас була котельня. Або, якщо було індивідуальне газове опалення", — наголосила Тетяна Єрохіна.

Що відомо

  • У Жованці проживає 95 людей. До тимчасово окупованої території – півкілометра.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

Вибір редакції

На початок