Чого бракує в арсеналі українській армії. Відповідає військовий експерт

Чого бракує в арсеналі українській армії. Відповідає військовий експерт

Ексклюзивно
Чого бракує в арсеналі українській армії. Відповідає військовий експерт
Фото: argumentua.com

Міністр оборони Олексій Резніков під час зустрічі у середині листопада просив у голови Пентагону Остіна Ллойда надати Україні системи озброєння й зокрема частину американської військової техніки, що призначалася для Афганістану до падіння Кабула. Йдеться також і про радянські вертольоти Мі-17. Якої імпортної зброї потребує Україна в ефірі Українського радіо розповів військовий експерт Олег Жданов.

Яку зброю просила надати Україна?

За даними різних джерел, міністр оборони України представив керівнику Пентагону доволі широкий список озброєння, яке потребує Україна. Зброя там була різна за своїми можливостями. Окрім гелікоптерів, які призначалися для Афганістану, ще було запропоновано надати Україні тактичні і оперативні системи протиповітряної оборони. Йдеться про американський зенітний ракетний комплекс Patriot і переносні ракетно-зенітні комплекси. Дивно, що були названі гелікоптери радянського виробництва Мі-17. Ймовірно, Сполученим Штатам ці гелікоптери не потрібні, а в Україні залишилася база для ремонту, обслуговування та експлуатації цих вертольотів.

Україна потребує систем протиповітряної і протиракетної оборони. Це сфера, яка у нас найслабша. У разі вторгнення Росії без підтримки авіації і ракетних військ цей напад відбити неможливо. В Україні застаріла протиповітряна оборона, навіть проти російських ракетних комплексів "Іскандер" або ракет тиру "Калібр".

Скільки часу знадобиться на підготовку військових фахівців?

Україна має військові інститути, які випускають фахівців протиповітряної оборони. Підготувати спеціалістів для новітньої іноземної зброї не є проблемою. Коли опановують новітні зразки озброєння, то проводиться і навчання особового складу. Перевчити з одного комплексу на інший так само можна. На практиці це можна зробити у найкоротший час. Якщо така зброя буде надана, то її передають разом із інструкторами.

Яким має бути оборонний бюджет?

Оборонний бюджет 2022 зросте на 20%. Однак цього замало. Це бюджет забезпечення і існування армії, це не бюджет розвитку і реформування Збройних Сил. На жаль, основним критерієм останні сім років є те, що він повинен бути більшим за попередній.

10% заберіть з цього бюджету на інфляцію за поточний рік, коефіцієнт росту цін, і ви отримаєте той самий бюджет, який був в цьому році. І так всі сім років підряд.

Якщо Україна хоче розвивати і модернізувати Збройні сили, то потрібно збільшити бюджет щонайменше у два рази лише на Збройні Сили, тобто 5-7% ВВП повинні бути віддані армії.

Має бути державна програма оснащення Збройних сил, бо через відомчий бюджет і міністерство оборони довго і складно щось реформувати. Якщо створюється державна програма, її затверджує президент як головнокомандувач, а головним виконавцем є прем’єр-міністр України. Основне виконання державної програми покладається на уряд. Тоді буде і гарантоване фінансування, і гарантоване виконання у встановлені терміни.

Що відомо

  • 7 грудня відбувся онлайновий саміт президентів США і Росії Джо Байдена і Володимира Путіна.
  • Як повідомила пресслужба Білого дому за підсумками переговорів 7 грудня, Байден "висловив глибоку стурбованість США і європейських союзників щодо ескалації Росією сили довкола України". Також американський президент заявив, що США і союзники запровадять "рішучі економічні та інші заходи" у разі військової ескалації, підтвердив підтримку територіальної цілісності та суверенітету України і закликав до деескалації та повернення до дипломатичних засобів вирішення ситуації.
  • За повідомленням Кремля, Путін заявив про нібито "деструктивну лінію Києва, спрямовану на повний демонтаж Мінських угод і домовленостей, досягнутих у Нормандському форматі". Він також закликав "не перекладати відповідальність" за ескалацію "на плечі Росії". За словами Путіна, НАТО "вживає небезпечні спроби освоєння української території" та попрохав "юридично зафіксованих гарантій, які виключають розширення НАТО у східному напрямку і розміщення в сусідніх із Росією державах ударних наступальних систем озброєнь".
  • Після перемовин із Путіним Байден поговорив із лідерами Франції, Німеччини, Італії і Британії. З президентом України Володимиром Зеленським Байден планує поговорити 9 грудня.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок