Міністр енергетики Саудівської Аравії принц Абдулазіз бін Салман заявив, що уряд країни не бачить підстав для проведення зустрічі Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) попри фінансову кризу, яку спричинив кофлікт між Росією та цією організацією.
"Ми не бачимо жодних підстав для проведення зустрічі ОПЕК+ просто для того, щоб показати провал у вирішенні нинішньої кризи", — цитує Абдулазіза бін Салмана саудівська газета almowaten.
Таким чином він прокоментував рішення національної нафтової компанії Saudi Aramco про постачання своїм клієнтам 12,3 мільйона барелів на день, що на 300 тисяч барелів вище за максимальну сталу енергію. У компанії додали, що з клієнтами було погоджено надати їм цей обсяг до початку квітня. Saudi Aramco очікує позитивного фінансового впливу в довгостроковій перспективі.
За словами Абдулазіза бін Салмана, на вільному ринку кожен виробник нафти повинен переглянути свою конкурентоспроможність і зберегти свою частку.
Крім того, генеральний директор Saudi Aramco Амін Аль-Насер заявив, що компанія збільшить свої поставки нафти, включаючи нафту для клієнтів усередині й за межами королівства, до 12,3 мільйона барелів на день у квітні.
До складу ОПЕК входять 14 країн: Алжир, Ангола, Венесуела, Габон, Іран, Ірак, Конго, Кувейт, Лівія, Об'єднані Арабські Емірати, Нігерія, Саудівська Аравія, Екваторіальна Гвінея і Еквадор. Штаб-квартира розташована у Відні.
Що відомо
- 9 березня ціни на нафту знизилися на 30% — це падіння стало найбільшим за останні 30 років, коли американці почали операцію "Буря в пустелі".
- Американські фондові біржі 9 березня обвалилися після азійських і європейських. Рекордне з 2008 року падіння сталося на тлі розвалу угоди ОПЕК+, з якої минулого тижня вийшла Росія.
- Причиною фінансової кризи стали одразу кілька факторів, зокрема, гальмування світової економіки через зниження виробництва у Китаї та пасажирських перевезень внаслідок епідемії коронавірусу. Додатковим фактором, що спровокував напруження у світовій економіці, стало загострення протиріч між США, країнами ЄС і Китаєм щодо дотримання правил торгових операцій і стимулювання своїх економік, зокрема, нещодавнє рішення ФРС США знизити базову відсоткову ставку.
- Українці можуть очікувати на здешевлення нафтопродуктів не раніше, ніж за 4-5 місяців після падіння цін на нафту. Можливо, цього і не станеться, прогнозують експерти ринку.