На Донеччині виявили торгівців фальшивими COVID-сертифікатами

На Донеччині виявили торгівців фальшивими COVID-сертифікатами

На Донеччині виявили торгівців фальшивими COVID-сертифікатами
На Донеччині лікарі торгували сертифікатами про вакцинацію, фото Поліція Донецької області.

У Донецькій області виявили продаж фальшивих COVID-сертифікатів, їх видавали без проведення щеплення. Про це Суспільному повідомила речниця поліції Донеччини Олександра Гаврилко.

"34-річний маріуполець був посередником та шукав охочих без щеплення отримати COVID-сертифікати. Вартість однієї такої "вакцини" становила 300-600 гривень", розповіла речниця поліції Олександра Гаврилко.

Олександра Гаврилко додала, що 7 грудня під час обшуків в центрі вакцинації та за місцем проживання медиків вилучили 106 600 гривень, 9 мобільних телефонів, блокноти з записами, банківські картки та інші докази.

Речниця поліції зазначила, що усі особи, які отримали сертифікати у вказаному центрі, пройдуть перевірку.

За даними речниці поліції, аналогічну схему викрили у селищі Нікольське. Дві жінки займалися підробкою сертифікатів про щеплення. За 500-2000 гривень жінки підроблювати сертифікати особам, які не бажали вакцинуватися від COVID-19.

Олександра Гаврилко додала, що сертифікати мали всі ознаки офіційного документа: видані та підписані уповноваженою особою і завірені печаткою за встановленою формою та зареєстровані в системі. Їм загрожує позбавлення воліПозбавлення волі – це такий вид покарання, при якому людина повністю ізолюється від суспільства в установах закритого типу на строк від 3 до 6 років.

Що відомо

  • За використання фальшивих сертифікатів передбачена кримінальна відповідальність звід штрафу до 5-ти років позбавлення волі.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

Вибір редакції

На початок