За рік Україна втратила одну позицію в рейтингу свободи преси – "Репортери без кордонів"

За рік Україна втратила одну позицію в рейтингу свободи преси – "Репортери без кордонів"

За рік Україна втратила одну позицію в рейтингу свободи преси – "Репортери без кордонів"

У 2021 році Україна посідає 97 місце зі 180 країн за рейтингом свободи преси. У порівнянні з минулим роком Україна втратила одну позицію у цьому рейтингу.

За даними офіційного сайту міжнародної організації "Репортери без кордонів" (RSF) Україна посідає 97 місце зі 180 країн у рейтингу свободи преси. У 2020 році Україна посідала 96 місце. Про це повідомляє Суспільне з посиланням на офіційний сайт організації.

За повідомленням RSF, в Україні існують диверсифіковані медіа, а з 2014 року українська влада прийняла низку важливих реформ для покращення роботи преси. Проте, надбання цих реформ описується, як "вразливе". Також підкреслюється, що більшість ЗМІ у країні залишаються під олігархічним впливом.

Окремо наголошується, що відсутність результатів розслідування вбивств журналістів Павла Шеремета, Георгія Гонгадзе та Вадима Комарова сприяє застосуванню насильство відносно журналістів.

Читайте також: "Нам його дійсно не вистачає": як журналісти згадують Павла Шеремета і що сьогодні відомо про справу

Наявність на території України окупованих територій із неможливість безпечного перебування там журналістів також враховано як негативний фактор, який впливає на позиції країни в рейтингу.

Першими у цьому рейтингу є такі країни як Норвегія, Фінляндія, Швеція, Данія, Коста Ріка, Нідерланди, Ямайка, Нова Зеландія, Португалія, Швейцарія.

Читайте також

"Великий стрибок назад". "Репортери без кордонів" звинуватили КНР у порушеннях свободи преси

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок