"Великий стрибок назад". "Репортери без кордонів" звинуватили КНР у порушеннях свободи преси

"Великий стрибок назад". "Репортери без кордонів" звинуватили КНР у порушеннях свободи преси

"Великий стрибок назад". "Репортери без кордонів" звинуватили КНР у порушеннях свободи преси
АР

Міжнародна організація "Репортери без кордонів" (RSF) опублікувала звіт про свободу преси у Китайській Народній Республіці. 82-сторінковий документ описує репресії китайського уряду проти журналістів.

"Великий стрибок назад у журналістиці" – так називається звіт міжнародної організації "Репортери без кордонів", присвячений дотриманню свободи преси у КНР. За останні роки уряд Китаю вжив безпрецедентних заходів для боротьби зі свободою преси в країні, повідомляє сайт організації.

Згідно зі звітом, в останні роки Китай суттєво посилив спроби контролювати інформацію всередині країни та за її межами, зокрема через видання рекомендацій представниками урядових інституцій та медіа щодо манери опису тих чи інших подій.

"Якщо Китай продовжить цю скажену гонку у минуле, китайські громадяни можуть втратити надію на те, що колись в їхній країні буде свобода преси, а Пекін може стати успішним у нав’язуванні своєї ворожої моделі [поведінки] як всередині країни, так і за її межами", - заявив генеральний секретар "Репортерів без кордонів" Крістоф Делуар.

RSF виділяють десять основних проблем з якими стикаються медійники у КНР:

  • Журналістів примушують бути рупором партії;
  • Принаймні 127 журналістів перебувають в ув’язненні в КНР – це найбільше число ув’язнених журналістів серед всіх країн у світі;
  • Іноземні кореспонденти є небажаними в КНР;
  • Пандемія COVID-19 використовується як привід для посилення репресій: принаймні двоє журналістів Жань Жан та Фан Бінг були ув’язнені у 2020 році за репортажі про COVID-19;
  • Медіа блокада у регіоні Сіньцзян: 71 уйгурський журналіст залишається в ув’язненні;
Читайте також: Правозахисники звинуватили Китай у геноциді уйгурів
  • Швидке зростання кількості "заборонених тем" для журналістів;
  • Журналісти Гонконгу страждають від закону про національну безпеку: через нечіткі формулювання в законі принаймні 12 журналістів заарештовано за звинуваченнями у його порушенні;
  • Керрі Лам, голова адміністрації Гонконгу закриває незалежні ЗМІ на догоду китайському уряду;
  • Китайська державна група CGTN продовжує поширювати пропаганду у всьому світі;
  • Посольства КНР у різних країнах грають роль інструменту для боротьби зі свободою інформації.

Таким чином RSF помістили Китай на 177 місце зі 180 у Світовому індексі вільної преси, всього на дві сходинки вище від Північної Кореї.

Читайте також

Слідом за США: Австралія також бойкотуватиме зимові Олімпійські ігри-2022 у Пекіні

Зимові Олімпійські ігри в Пекіні 2022 року: Китай критикує дипломатичний бойкот США

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок