На Донеччині майстрині шиють торби з перероблених речей

На Донеччині майстрині шиють торби з перероблених речей

На Донеччині майстрині шиють торби з перероблених речей
У Краматорську жінки з інвалідністю шиють еко-торби, фото: Суспільне

У Краматорську жінки з інвалідністю шиють еко-торби. Створюють їх з уживаних речей. Про це повідомляє Суспільне.

Нову тканину або уживані речі для переробки майстриням здебільшого передають благодійники. Також матеріали приносять з дому самі швачки. Працюють жінки в центрі реабілітації для людей з інвалідністю "Донбас".

Ідея створити майстерню належить членкині громадської організації “Жінки та діти з інвалідністю Північного Донбасу" Олені Савченко. Три швейні машини, одну розпорювальну та оверлок купили за гроші міжнародного фонду "Відродження".

Олена Савченко розповіла журналістам Суспільного, що вони провели моніторинг і не знайшли жодного пункту приймання текстильних речей, хоча в усьому світі це давно вже відбувається.

Майстриня Джульетта Площинська розповіла Суспільному, що перешиває вживані речі близько двох років. Шиттям захопилася під час пандемії, коли почала робити захисні маски. Після цього отримала фахову освіту. Наразі Джульєтта шиє еко-сумки та планує переробити джинси на рюкзак.

"Я вважаю, що це актуально. Якщо говорити за себе, то у мене багато речей, які мені не потрібні і я їх теж викидала. Зараз можу або переробити або перешити", — розповіла Джульєтта Площинська

До нового року майстрині планують організувати в Краматорську еко-толоку.

Що відомо

  • Гроші проєкт надали донори за грантовою програмою зі збереження довкілля за підтримки Уряду Швеції.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

Вибір редакції

На початок