Франківські рятувальники та газовики пояснювали пенсіонерам, як вберегтися від пожеж

Франківські рятувальники та газовики пояснювали пенсіонерам, як вберегтися від пожеж

Франківські рятувальники та газовики пояснювали пенсіонерам, як вберегтися від пожеж
Фото: Суспільне Карпати

В Івано-Франківську рятувальники Держслужби з надзвичайних ситуацій в області, фахівці "Івано-Франківськгазу" та "Прикарпаттяобленерго" провели рейд квартирами, що розташовані у центральній частині міста. Вони розповіли пенсіонерам правила пожежної безпеки та вручили пам’ятки.

Франківські рятувальники та газовики пояснювали пенсіонерам, як вберегтися від пожеж
В Івано-Франківську рятувальники Держслужби з надзвичайних ситуацій в області, фахівці "Івано-Франківськгазу" та "Прикарпаттяобленерго" провели рейд квартирами. Фото: Суспільне Карпати

"Дуже попрошу звернути увагу на користування електронагрівальними приладами – обігрівачами. У пам’ятці гарно викладені усі правила пожежної безпеки, обов’язково на це зважте. Також, будь ласка, зверніть увагу на ваші витяжні канали", — радили людям надзвичайники.

Читайте також: Прикарпатцям розповіли, як вберегтися від небезпек, що можуть виникнути під час опалювального сезону

Франківка Зоя, яка відмовилася назвати своє прізвище, каже, з газо- та електроприладами поводиться обережно, адже часто чує, як на телебаченні розповідають про пожежі.

Франківські рятувальники та газовики пояснювали пенсіонерам, як вберегтися від пожеж
Фото: Суспільне Карпати

"Усе — у справному стані, я стежу. Нещодавно викликала майстра, щоб мені почистив котел, перевірив. Підготувалася, буду зараз міняти стабілізатор напруги", — каже жінка.

Іванофранківка Галина, до якої також прийшла рейдова група, каже, правила пожежної безпеки знає та дотримується.

"Коли виходжу з хати, то все вимикаю", — говорить Галина.

Представник Івано-Франківськгазу Ігор Бажан під час рейдів розповідав людям, як правильно користуватися газовими приладами та які порушення можуть призвести до аварій.

Франківські рятувальники та газовики пояснювали пенсіонерам, як вберегтися від пожеж
Іванофранківка Галина каже, що правила пожежної безпеки знає та дотримується. Фото: Суспільне Карпати

"Найчастіше заклеюють вентиляційний канал або плівкою, або папером, щоб не дуло, і від усіляких тарганів, а це — заборонено. Вентканал має функціонувати, і до нього має бути доступ. Часто ставлять ліжка там, де є газові прилади в кухні, а це заборонено, бо спати там не можна. Є імовірність, що буде витік газу. Двері мають бути між приміщенням, де розташований газовий прилад, і спальнею. Багато людей роблять арки й двері знімають", — пояснив Ігор Бажан.

Представник районного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій в області Роман Козаков каже, під час рейдів взимку рятувальники нагадують людям про правила користування електрообігрівачами, адже їхнє неправильне використання часто стає причиною пожеж у цей період.

"Дуже часто люди висушують свій одяг поблизу електрообігрівачів, а це також може спричинити займання. Дуже часто є перевантаження електромережі, коли декілька приладів увімкнені в розетку", — сказав Роман Козаков.

Упродовж 2021 року на Івано-Франківщині на пожежах загинули 35 людей. Найбільше — 14 — в Івано-Франківському районі, каже начальник управління із запобігання надзвичайним ситуаціям управління Держслужби з надзвичайних ситуацій в області Іван Склепович.

"Характерним є те, що основною причиною залишаються люди. Внаслідок необережного поводження з вогнем загинули 23 людини, тобто 74% від загальної кількості трагічних випадків. Більшу частину, а саме — 20 людей, становлять ті, які курили. Щодо інших причин: п'ятеро людей порушили правила пожежної безпеки при користуванні пічним опаленням, ще троє людей загинули внаслідок підпалу", — розповів Іван Склепович.

З його слів, у 2021 році у пожежах загинуло на 25% більше людей, ніж у 2020 році.

Що відомо

Упродовж 2021 року на Івано-Франківщині рятувальники зареєстрували 2 500 пожеж, що на 588 менше, ніж у 2020 році. Водночас під час займань у 2021 році загинули 34 людини, 32 із них померли під час пожеж у помешканнях.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок