Як вберегтися від пожеж і отруєнь в опалювальний період: поради прикарпатських рятувальників

Як вберегтися від пожеж і отруєнь в опалювальний період: поради прикарпатських рятувальників

Як вберегтися від пожеж і отруєнь в опалювальний період: поради прикарпатських рятувальників
Держслужба з надзвичайних ситуацій в області

На Івано-Франківщині у майже 80% помешкань з тих, у яких цьогоріч провели техобслуговування мереж, газовики виявили витоки газу. Найчастіше їх знаходять на газових кранах, розповів на пресконференції технічний директор "Івано-Франківськгазу" Ігор Височанський.

Про те, як вберегтися від небезпек, що можуть виникнути під час опалювального сезону, – читайте у матеріалі.

90% отруєнь чадним газом стаються саме в період, коли вмикають опалення, каже керівник "Івано-Франківськгазу" Ігор Височанський. Основні причини – неналежний стан димоходів у домівках і користування саморобними нагрівальними приладами.

"Не можна обігрівати своє помешкання за допомогою газової плитки, тобто приладами, що, в принципі, для цього не призначені. Це – категорично заборонено. Постійно необхідно стежити за роботою газових приладів – до ввімкнення, після ввімкнення. Не можна користуватися витяжками й категорично заборонено ставити їх над плитками у будинках і приміщеннях, які обладнані газовими приладами димохідного типу. Це може призвести до так званої зворотної тяги з димоходу, коли всі продукти згорання, які мали б вийти в димохід, просто повертаються у приміщення", – розповідає Ігор Височанський.

На Прикарпатті впродовж 2021 року загинули 32 людини у пожежах, які виникали в приміщеннях. Найбільше смертей зафіксували у січні, каже начальник обласного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій Володимир Чернецький.

"Сильні морози, недотримання правил користування пічним опаленням і експлуатація електронагрівальних приладів призвели до загибелі людей. Найбільше людей гине саме у житлі, саме — у своїх оселях, переважно – в сільській місцевості. Люди не дотримуються елементарних правил безпеки та наражають себе і навколишніх на такі прикрі випадки", – каже Володимир Чернецький.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок