"Ситуація серйозна". У США сподіваються, що РФ піде на деескалацію у відносинах з Україною

"Ситуація серйозна". У США сподіваються, що РФ піде на деескалацію у відносинах з Україною

"Ситуація серйозна". У США сподіваються, що РФ піде на деескалацію у відносинах з Україною
Ентоні Блінкен. Фото: AP

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Росія має сама піти на деескалацію та обрати дипломатію у відносинах з Україною.

"Тепер Росія має влаштувати деескалацію, відвести свої сили та задіяти дипломатію. Ми повністю готові допомогти і, зокрема, спробувати просунутися вперед у виконанні цих домовленостей, які були б способом вирішення розбіжностей щодо Донбасу чи сходу України", — зазначив Блінкен в інтерв'ю шведському телебаченню.

Він наголосив, що наразі ситуація біля українських кордонів "дуже серйозна", оскільки там спостерігається скупчення російських військ. Окрім того, зафіксовані зусилля з дестабілізації в Україні та пропагандистську кампанію соціальних мереж проти країни, яка виросла приблизно в десять разів за останній місяць.

Блінкен також розповів, що під час зустрічі з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим, наголосив, що на країну чекають санкції у разі нападу на Україну.

"Ми чітко дали усвідомити, що це матиме серйозні, серйозні наслідки. Ми розглядаємо, наприклад, економічні заходи, які мали б дуже великий вплив, і речі, від яких ми утримувалися в минулому, коли мали глибокі розбіжності з Росією", — відзначив держсекретар.

Що відомо

  • Державний секретар США Ентоні Блінкен і глава МЗС Росії Сергій Лавров влаштували суперечку щодо України на полях саміту членів Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ у Стокгольмі.
  • 3 грудня міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Росія продовжує стягувати особовий склад та техніку до кордонів з Україною. За його словами, масштабна ескалація з боку Росії можлива у кінці січня.
  • 4 грудня видання The Washington Post із посиланням на документ розвідки США повідомило, що Росія планує здійснити наступ на Україну на кількох фронтах вже на початку 2022 року. Очікується, що до наступальної операції залучать 175 тисяч російських військовослужбовців.
  • На початку листопада 2021-го американські ЗМІ повідомили про скупчення російської техніки на кордоні з Україною, однак тоді у Міноборони та РНБО заперечили цю інформацію.
  • 21 листопада голова української розвідки Кирило Буданов заявив, що Росія сконцентрувала біля кордонів з Україною понад 92 тисячі військовослужбовців і готується до нападу до кінця січня - на початку лютого 2022 року.
  • 30 листопада Президент Росії Володимир Путін заявив, що "справа не в тому воювати чи ні", а в тому, щоб налагодити відносини. Так він відповів на запитання щодо введення військ на територію України.
  • Невизнаний низкою країн президент Білорусі Лукашенко заявив, що у разі загострень на кордоні Білорусь буде "на боці" Росії. Також він уперше заявив, що Крим де-факто та де-юре став російським. Раніше Білорусь не визнавала анексії Криму Росією.
  • Президент України Зеленський вважає ситуацію на кордоні не гіршою, аніж навесні 2021-го.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок