Державний секретар США Ентоні Блінкен і глава МЗС Росії Сергій Лавров влаштували суперечку щодо України на полях саміту членів Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ у Стокгольмі.
Про це повідомляє Bloomberg.
За даними джерел видання, інцидент трапився під час неформальної вечері 1 грудня у присутності десятків колег.
"Суперечка виникла, коли США та їхні європейські союзники говорили про шляхи, включаючи можливі санкції, щоб протистояти загрозі російського вторгнення в Україну у зв'язку з розміщенням військ президента РФ Володимира Путіна поблизу кордонів сусідньої країни", — йдеться у матеріалі.
Зокрема, Лавров на вечері заявив, що ОБСЄ нібито має погодитися з думкою Москви про те, що події 2014 року в Україні були "державний переворот". Він також звинуватив Євросоюз і НАТО у "придушенні інакомислення", маючи на увазі санкції проти Росії. Блінкен у відповідь наголосив, що НАТО — "оборонний альянс", і додав, що під час Майдану лояльні до експрезидента України Віктора Януковича сили стріляли у мирних жителів, убивши понад 100 людей.
Що відомо
- 3 грудня міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Росія продовжує стягувати особовий склад та техніку до кордонів з Україною. За його словами, масштабна ескалація з боку Росії можлива у кінці січня.
- 4 грудня видання The Washington Post із посиланням на документ розвідки США повідомило, що Росія планує здійснити наступ на Україну на кількох фронтах вже на початку 2022 року. Очікується, що до наступальної операції залучать 175 тисяч російських військовослужбовців.
- На початку листопада 2021-го американські ЗМІ повідомили про скупчення російської техніки на кордоні з Україною, однак тоді у Міноборони та РНБО заперечили цю інформацію.
- 21 листопада голова української розвідки Кирило Буданов заявив, що Росія сконцентрувала біля кордонів з Україною понад 92 тисячі військовослужбовців і готується до нападу до кінця січня - на початку лютого 2022 року.
- 30 листопада Президент Росії Володимир Путін заявив, що "справа не в тому воювати чи ні", а в тому, щоб налагодити відносини. Так він відповів на запитання щодо введення військ на територію України.
- Невизнаний низкою країн президент Білорусі Лукашенко заявив, що у разі загострень на кордоні Білорусь буде "на боці" Росії. Також він уперше заявив, що Крим де-факто та де-юре став російським. Раніше Білорусь не визнавала анексії Криму Росією.
- Президент України Зеленський вважає ситуацію на кордоні не гіршою, аніж навесні 2021-го.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!