Як у Миколаєві облаштований громадський транспорт для людей з інвалідністю

Як у Миколаєві облаштований громадський транспорт для людей з інвалідністю

Як у Миколаєві облаштований громадський транспорт для людей з інвалідністю
Фото: Володимир Степанов / Суспільне Миколаїв

Зламані пандуси, кнопки виклику, які не працюють та відсутність маршрутних таксі з можливістю заїхати у салон на візку.

Чи може у Миколаєві людина з інвалідністю скористатися громадським транспортом та чи зручно це – дізнавався кореспондент "Суспільного" Володимир Степанов.

Руслан Бузик захворів 35 років тому. Відтоді пересувається на візку. На роботу громадським транспортом їздить рідко, адже під час робочого перевезення робити це – нелегко. Частіше пересувається автомобілем або на візку.

"Скупчення людей на зупинці, я комусь заважаю, таке, звісно, буває. Краще не під час робочого перевезення. А тоді це що – просто гуляти?", – сказав Руслан Бузик.

Як у Миколаєві облаштований громадський транспорт для людей з інвалідністю
Руслан Бузик. Фото: Володимир Степанов / Суспільне Миколаїв

Рухомий склад комунального підприємства "Миколаївпастранс" – 23 автобуси. Усі вони доступні для людей з інвалідністю, каже речниця підприємства Катерина Стоколяс.

"По-перше, це пандуси, на других дверях. У нас є пандус, який відкривають і водій допомагає заїхати людині на візку або мамі з дитиною. Для людей з порушенням зору є гучномовець, що оголошує зупинки. Для людей з порушенням слуху – рухомий рядок є в автобусі, і вони можуть бачити, яка буде зупинка", – розказала Катерина Стоколяс.

Як у Миколаєві облаштований громадський транспорт для людей з інвалідністю
Муніципальні автобуси у Миколаєві. Фото: Володимир Степанов / Суспільне Миколаїв

З допомогою пасажирів Руслан Бузик зміг потрапити у салон тролейбуса. За словами директора комунального підприємства "Миколаївелектротранс" Юрія Сметани, допомагати людям з інвалідністю – посадовий обов’язок водіїв.

"Ми щодня випускаємо у робочі дні 53 тролейбуси та 43 трамваї. Усі нові тролейбуси стовідсотково низькопідлогові та пристосовані для використання людьми з інвалідністю. Зараз (станом на 3 грудня – ред.) у нас є 35 тролейбусів, обладнаних пандусами. Водій повинен, якщо до нього звертаються або він сам бачить на зупинці людину на візку, або навіть маму з візком і їй потрібна допомога, він цій людині допомагає", – розказав Юрій Сметана.

При спробі сісти у миколаївський трамвай, Руслан Бузик не знайшов жодного, де були б умови для в’їзду на візку.

"Поки що у нас низькопідлогових трамваїв немає і розглядаємо можливість зробити капітальний ремонт у трамваї, з впровадженням частково низької підлоги, у трамваях КТМ-5. Як тільки ми будемо мати розрахунки навантаження, ми розпочнемо виконання робіт", – розказав Юрій Сметана.

За словами начальника управління транспортного комплексу, зв'язку та телекомунікацій Миколаївської міськради Дмитра Попова, маршрутних таксі, обладнаних для людей з інвалідністю, у Миколаєві майже немає.

"Дуже його мало у приватних перевізників, всього п’ять одиниць на одному з приватних підприємств", – розказав Дмитро Попов.

Читайте також: "У Миколаєві облаштовують центр соціально-психологічної реабілітації для молоді з інвалідністю".

За словами Попова, не пристосовані для людей з інвалідністю старі автомобілі, і з цим нічого зробити не можна.

"З маршрутками, будемо казати так: якщо вона не пристосована, її переобладнати і пристосувати неможливо. Так, ми виставляємо на конкурс, згідно з Постановою Кабміну, щоб маршрутки були також обладнані і прилаштовані. Якщо транспорт не відповідає даним вимогам, то не можемо укладати угоду на довгий термін, максимум – на один рік", – розказав Дмитро Попов.

За словами Руслана Бузика, найдоступніший для нього транспорт – комунальні автобуси, але особисто йому було б зручніше пересуватися тролейбусами, якби вони були безпечними.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок