Наручний годинник Сергія Стерненка як речовий доказ: що відомо

Наручний годинник Сергія Стерненка як речовий доказ: що відомо

Наручний годинник Сергія Стерненка як речовий доказ: що відомо
Вікіпедія

Чергове засідання по справі третього нападу на ексочільника одеського осередку "Правий сектор" Сергія Стерненка відбулось у Приморському суді Одеси. На ньому сторона захисту вдруге просила дослідити наручний годинник підзахисного. Про це розказала кореспондентка Суспільного, яка була присутня на засіданні.

Під час слухання справи обвинувачений Сергій Стерненко заявив про те, що наручний годинник, який був в нього на момент скоєння нападу, залишився непошкодженим. Втім у матеріалах значиться про те, що ремінець був порізаний.

"Даний годинник ми побачили вперше, вже після його вилучення з місця події. Вже до того, як справа з'явилась у суді, вже був перерізаний ремінець годинника. І на основі цього ремінця проводили своє дослідження Київські експерти бюро судово-медичної експертизи, але, як ми зараз дослідили під час засідання, на відеозаписі чітко видно, що годинник у мене на руці. Якби там був повністю перерізаний ремінець то, очевидно, що він не міг триматися у мене на руці", – розповів Сергій Стерненко.

Також колишній очільник "Правого сектору" сказав про те, що за версією обвинувачення, цей ремінець він міг сам собі порізати.

За інформацією прокурорки у справі Ірини Купріної, у результатах експертизи значиться про те, що на ремінці годинника було 2 пошкодження.

"На нашу думку те, про що каже обвинувачений нічого не доводить. Там дійсно були два пошкодження, а експерти не вказали про те, що вони дійшли висновку лише на підставі того, що ремінець годинника був пошкоджений", – пояснила прокурорка.

Представник потерпілих Богдан Бівалькевич заявив про те, що на годиннику були насічки.

"Були насічки, не порізи, а насічки. Це цілий годинник, він просто переламаний. Можливо десь при зберіганні його пошкодили", – зазначив він.

Вислухавши усі сторони, голова суддівської колегії Сергій Кічмаренко клопотання прокурорів щодо повторного дослідження годинника задовольнив.

Наступне засідання по справі заплановане на 19 грудня.

Зазначимо, 2 грудня Київський апеляційний суд визнав, що поширена СБУ інформація про скоєння Сергієм Стерненком вбивства не є доведеним фактом. Про таке повідомив адвокат фігуранта В‘ячеслав Якубенко.

Відповідно до постанови, яку оприлюднив Якубенко, суд частково задовольнив вимоги Стерненка. Там зазначили, що інформація, яку оприлюднили на сайті СБУ, стосовно того, як насправді все відбувалося у справі Стерненка про самооборону, подавалася як доведені факти, а не версія слідства.

Впродовж 7 днів служба має спростувати інформацію на своєму сайті.

Що відомо

  • З 2014 року на колишнього лідера одеського осередку "Правого сектору" скоїли три напади. Під час останнього, у травні 2018 року, на Стерненка біля під'їзду будинку напали двоє чоловіків. За версією слідства, підозрюваний смертельно травмував одного з них — 28-річного Івана Кузнєцова. Другий нападник, Олександр Ісайкул, втік з місця події.
  • Сторона обвинувачення наполягає, що Стерненко умисно вбив Кузнєцова. На думку прокуратури, після того, як напад не вдався, чоловік почав втікати. Утім підозрюваний нібито наздогнав його та завдав смертельні поранення ножем. Також Стерненку закидають незаконне поводження зі зброєю. Сам він версію прокуратури заперечує та переконує: це був самозахист, а Кузнєцова він не наздоганяв. Нападник нібито почав бігти вже після того, як громадський діяч травмував його, захищаючи власне життя.
  • У червні 2020 Слідчі СБУ висунули екслідеру одеського осередку "Правого сектора" Сергію Стерненку підозру в умисному вбивстві та незаконному поводженні зі зброєю.

Читайте також

  • Третій напад на Стерненка в Одесі. Експерти розповіли про деталі загибелі одного з нападників
  • В Одесі суддя, який розглядає справу Стерненка, заявив про перешкоджання діяльності
  • У справі про третій напад на Стерненка допитали свідків. Що вони розповіли

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок