На Одеському кінофестивалі покажуть ретроспективу Кшиштофа Кесльовського

На Одеському кінофестивалі покажуть ретроспективу Кшиштофа Кесльовського

На Одеському кінофестивалі покажуть ретроспективу Кшиштофа Кесльовського
Фото: festival-cannes.com

Під час 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбудеться показ ретроспективи фільмів польського режисера та дворазового номінанта на премію “Оскар” Кшиштофа Кесльовського. Про таке повідомили в пресслужбі ОМКФ.

Ретроспективу робіт Кесльовського покажуть з нагоди 80-річчя з дня народження польського режисера. До програми потрапили п’ять стрічок:

  • "Аматор", 1979 рік;
  • "Подвійне життя Вероніки", 1991 рік;
  • "Три кольори: синій", 1993 рік;
  • "Три кольори: білий", 1994 рік;
  • "Три кольори: червоний", 1994 рік.

Зазначимо, Кшиштош Кесльовський народився 27 червня 1941 року у Польщі. З третьої спроби йому вдалося вступити до кіношколи у Лодзі. На початку 1970-х років почав працювати асистентом на Варшавській студії документального кіно, хоча дефакто був режисером.

Читайте також: Одеський кінофестиваль оголосив склад журі. Хто оцінюватиме фільми

Першу художню короткометражку "Підземний перехід" Кесльовський зняв у 1973 році. Зйомки тривали дев’ять днів, після чого всю картину перезняли за одну ніч. У повному метрі режисер дебютував 1976 року з картиною "Шрам".

На Одеському кінофестивалі покажуть ретроспективу Кшиштофа Кесльовського
Кадр зі стрічки "Аматор". Кадр зі стрічки "Аматор".

Фільм "Аматор", який покажуть під час Одеського кінофестивалю, Кшиштош Кесльовський зняв у 1979 році. Це історія про Філіпа, який стає режисером-документалістом проти власної волі. Критики називають картину частково автобіографічною.

Стрічка "Подвійне життя Вероніки" розділена на дві частини та розповідає про двох жінок на ім’я Вероніка й Веронік, яких зіграла Ірен Жакоб. Після цього її визнали найкращою акторкою Каннського кінофестивалю.

На Одеському кінофестивалі покажуть ретроспективу Кшиштофа Кесльовського
Кадр з фільму "Подвійне життя Вероніки". Кадр з фільму "Подвійне життя Вероніки"

Трилогія "Три кольори: синій, білий, червоний" стала останньою роботою режисера. Після прем’єри картини "Три кольори: червоний" на Каннському кінофестивалі у 1994 році Кесльовський заявив, що йде з кіно. Згодом він почав працювати над сценарієм до ще однієї трилогії: "Рай", "Пекло" і "Чистилище", однак не встиг закінчити його за життя.

Що відомо

  • ХІІ Одеський міжнародний кінофестиваль відбудеться з 14 до 21 серпня. З нагоди 30-річчя незалежності України він сфокусується на українському кіно.
  • Єдиною конкурсною програмою оновленого фестивалю стане Національний конкурс (повний і короткий метр), переможці якого отримають нагороди за найкращий фільм, найкращу режисуру та найкращі акторські роботи.
  • На глядачів також чекають секції "Гала-прем’єри", "Фестиваль Фестивалів", серія ретроспективних показів, секція Film Industry office та освітня програма "Літня кіношкола"
  • Церемонія закриття відбудеться просто неба на Потьомкінських сходах 21 серпня. Фільмом закриття стане стрічка Чарлі Чапліна "Малюк", якій цьогоріч виповнюється 100 років.

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок