У Кропивницькому відкрили четвертий центр вакцинації від коронавірусу

У Кропивницькому відкрили четвертий центр вакцинації від коронавірусу

У Кропивницькому відкрили четвертий центр вакцинації від коронавірусу
Суспільне: Кропивницький

У Кропивницькому відкрили четвертий центр вакцинації від коронавірусу. Облаштували його у приміщенні супермаркету ”Велмарт”. Суспільне дізнавалось, як працюватиме центр і які вакцини є в наявності.

Начальниця міського управління охорони здоров’я Оксана Макарук розповіла, що центр вакцинації відкрили в супермаркеті, бо там багато відвідувачів. З її слів, у Кропивницькому, на ранок 1 грудня, зробили 166 тисяч щеплень. Одну дозу отримали 92 тисячі 634 людини (46% від загальної кількості населення міста, що підлягає вакцинації). Дві дози отримали 36,6% кропивничан, які підлягають вакцинації: ”До 8 листопада була велика кількість вакцинованих – і дві, і більше двох тисяч на день. Потім активність зменшилась, впав попит на вакцинацію. Це пов’язано з тим, що всі, кому треба, отримали сертифікати і доступ до роботи. Зараз в місті, в середньому, півтори тисячі щеплень на день”.

За словами Оксана Макарук, вакцини від коронавірусу в місті достатньо: ”Цифри змінюються щодня. 26 листопада закінчилася вакцина від Pfizer, 29 листопада ми її отримали. На 1 грудня є Moderna, Pfizer, Coronavac. AstraZeneca закінчилась”.

Працюватиме центр вакцинації в будні з 9:00 до 18:00. Щодо вихідних вирішуватимуть після першого тижня роботи.

Перший день роботи

1 грудня об 11:30 біля кабінету щеплень, який облаштували у супермаркеті, охочих вакцинуватись не було. У кабінеті чекали відвідувачів фельдшерка Ольга Власова і медична сестра Світлана Сердюк.

Фельдшерка розповіла, що працюють з 9:00, зробили щеплення сімом людям: ”На день маємо 100 доз препарату Moderna, 180 доз вакцини від Pfizer і 80 доз Coronavac. Вакцину зберігаємо у сумці-холодильнику, за температури від двох до восьми градусів тепла”.

За словами медсестри, охочі щепитись заповнюють добровільну згоду: ”Я вношу дані в комп’ютер, в медичну карту пацієнта, в усі журнали. Сімейний лікар може потім бачити це”.

Кропивничани Віталій і Лариса Недбальські прийшли вакцинуватись: заповнили згоду, пройшли опитування щодо стану здоров’я.

О 12:00 під кабінетом були п’ятеро людей.

Кропивничанин Іван Шмундир, який стояв у черзі на щеплення, сказав про незручності: ”Немає де сісти. І роздягальня десь далеко. Стільці бажано б поставити, чи якийсь диванчик”.

За перший день роботи центру вакцинували 25 людей.

Що відомо

  • Центри вакцинації у Кропивницькому, крім супермаркету ”Велмарт”, працюють в супермаркеті ”Епіцентр”, приміщенні міської ради та медичному університеті.
  • У Кіровоградській області, з початку пандемії, підтвердили 29671 випадків коронавірусу, одужали 24061 людей, від ускладнень захворювання померли 1246 жителів регіону. Це дані на ранок 1 грудня.

Читайте також

Вибір редакції

На початок