Кропивничанка отримала відзнаку "Заслужений лікар України"

Кропивничанка отримала відзнаку "Заслужений лікар України"

Оновлено
Кропивничанка отримала відзнаку "Заслужений лікар України"
Суспільне Кропивницький

Завідувачці інфекційного відділення Кіровоградської обласної лікарні Олені Смірновій присвоїли звання "Заслужений лікар України". Відповідний Указ опублікований на сайті Президента України від 30 листопада.

Голова обласної ради Сергій Шульга розповів, що державну відзнаку Володимир Зеленський вручив лікарці 1 грудня, після завершення свого виступу у Верховній Раді.

Суспільне поспілкувалось з Оленою Сміроновою. На питання, чи відчувають лікарі увагу з боку держави, відповіла так: "На мою думку, піклування держави про лікарів — це заробітна плата. Підвищення заробітної плати кожен лікар відчує на собі, це дасть йому можливість відчувати себе більш вільно, не виживати, як вони виживають, коли заробітньої плати вистачає лише на оплату комунальних послуг і купівлю їжі. Лікар повинен отримувати гідну заробітну плату".

Лікарка розповіла, що медичні працівники повинні відчувати піклування адміністрації лікарні. З її слів, це впливає на поведінку лікаря і відчуття власної важливості у цій лікарні. В Україні, вважає, немає такої поваги до лікарів, яка є в усьому світі: "Обурює ставлення населення до професії лікаря. Як не піклувалася б держава, як добре не відносилася б адміністрація лікарні, які б гроші не платили, коли пацієнт приходить і відкриває ногами двері — це неприпустимо. Бувають випадки, коли на чергуванні кожні 20-30 хвилин викликаю поліцію, тому що люди ведуть себе неадекватно, можуть, навіть, побити лікаря, який відмовляється хворого покласти в стаціонар".

Сказала, що за роботу з ковідними хворими медики отримують 300 відсотків надбавки до зарплати: "Так, ці гроші ми отримуємо".

Що відомо

Олена Смірнова працює завідувачкою інфекційним відділенням обласної лікарні з 2009 року. Вона є головною позаштатною спеціалісткою департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації за спеціальністю "інфекційні хвороби".

Читайте також

На початок