“Що я ВІЛ-інфікована — знає лише мама”. Жителька Кіровоградщини про свій діагноз

“Що я ВІЛ-інфікована — знає лише мама”. Жителька Кіровоградщини про свій діагноз

“Що я ВІЛ-інфікована — знає лише мама”. Жителька Кіровоградщини про свій діагноз
volodymyrets.cit

Про ВІЛ-ВІЛ – вірус імунодефіциту людини. Він вражає і поступово знищує клітини імунної системи людини, які захищають організм від інфекцій.позитивний статус 43-річної Тетяни з Кропивницького району, яка не захотіла називати своє прізвище, знає лише її мама. Розповідати про захворювання людям жінка не хоче. Каже: боїться осуду. Вірус імунодефіциту людини лікарі діагностували у неї пів року тому. Припускає, отримала його від свого колишнього чоловіка, який працює далекобійником.

1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Нині жінка розлучена, сама виховує дитину. "Одного дня мені зателефонував мій колишній чоловік і сказав, що йому погано, він дуже схуд, не може встати з ліжка. Відвезли його у лікарню, спершу думали, що це коронавірус. Після обстеження з’ясувалося, що у нього туберкульоз, після аналізів крові лікарі підтвердили ще й ВІЛ-інфекцію".

Про ВІЛ-інфекцію нічого не знала

За словами Тетяни, до цього про ВІЛ-інфекцію нічого не знала. В інтернеті прочитала, що з цією недугою можна жити роками і не здогадуватися про свій діагноз. Каже: в цей час найбільше хвилювалася про свою дитину, яка контактувала з батьком.

"Спершу обстеження пройшла моя дитина. Слава богу, все гаразд. Я ж звернулася у кабінет довіри, який працює у лікарні, у мене таки підтвердили ВІЛ. Звісно мій чоловік не зізнався, звідки у нього це захворювання".

Жінка перебуває під соціальним супроводом благодійної організації "100 відсотків життя. Кропивницький", де отримує моральну підтримку, ліки, консультацію з будь-яких питань у темі ВІЛ. На обліку в обласному СНІД-центрі вона не перебуває. "Коли я дізналась про свій позитивний ВІЛ-статус, у мене був шок, я дуже погано пам'ятаю ці дні. Мені було дуже соромно, але в цей час мене підтримала та заспокоїла моя сімейна лікарка. За це я їй дуже вдячна".

Про свій діагноз не розповідаю

Про свій діагноз розповідати Тетяна не хоче. Про те, що вона ВІЛ-інфікована, знає тільки мама. "Не розповідаю нікому, тому що боюсь упередженого ставлення до себе. Тому що і друзі, і родичі , і знайомі можуть все перекрутити і переповідати мою історію, як їм заманеться".

Усім людям, які опинилися у подібній ситуації, жінка порадила не падати духом. "Головне знайти в собі сили, взяти себе в руки і жити далі. Добре харчуватися і постійно дбати про себе. Вірю, що навіть з таким діагнозом я зможу ще прожити багато років".

Що відомо

ВІЛ-інфекція – це захворювання, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини. Хвороба вражає імунну систему. СНІД – це кінцева стадія цієї хвороби.

На початок