"Омікрон" виявили у 11 країнах ЄС

"Омікрон" виявили у 11 країнах ЄС

"Омікрон" виявили у 11 країнах ЄС
. Фото: Associated Press

Станом на 30 листопада в 11 країнах Європейського Союзу і Європейської економічної зони зафіксували 44 випадки нового штаму коронавірусу “Омікрон”. Про це повідомили у Європейському центрі з профілактики та контролю захворюваності (ECDC).

Новий штам виявили в Австрії, Бельгії, Чехії, Данії, Франції, Німеччині, Італії, Нідерландах, Португалії, Іспанії та Швеції.

Більшість підтверджених випадків стосуються поїздок до африканських країн, повідомили у ECDC. Там також уточнили, що у деяких випадках йшлося про пересадки на інші напрямки між Африкою та Європою.

Всі зареєстровані випадки зараження новим штамом коронавірусу мали або безсимптомний, або легкий перебіг хвороби. Не зареєстровано жодного важкого випадку, чи смерті, зазначили у ECDC.

За межами Європейського Союзу і Європейської економічної зони, штам “Омікрон” виявили у 9 країнах: Австралії, Ботсвані, Канаді, Гонконгу, Ізраїлі, Японії, Південній Африці, Швейцарії і Великій Британії, повідомили у ECDC.

Що відомо

  • Вперше новий штам коронавірусу B.1.1.529 або "Омікрон" виявили у Ботсвані, ПАР та Гонконгу. Експерти припускають, що він може стати найбільш небезпечним варіантом вірусу.
  • Перші можливі випадки зараження новим південноафриканським штамом коронавірусу зафіксували у низці країн Європи, зокрема у Німеччині, Чехії, Нідерландах та Італії.
  • Європейський Союз хоче припинити авіасполучення з Південною Африкою, щоб протистояти поширенню нового варіанту COVID-19.
  • МОЗ Великої Британії підтвердило два випадки інфікування новим штамом COVID-19. Вони пов'язані з поїздками до Південної Африки. Раніше країна тимчасово призупинила авіасполучення із низкою південноафриканських країн через поширення нового варіанту коронавірусу.
  • В Ізраїлі запровадили нові карантинні обмеження, щоб запобігти поширенню нового штаму COVID-19. Йдеться, зокрема, про тимчасове закриття кордонів для іноземців.
  • В Європейському центрі із запобігання та контролю захворювань (ECDC) вважають, що новий штам коронавірусу Omicron може бути більш стійким до вакцин та швидше поширюватися.
  • Moderna та Pfizer планують адаптувати свої вакцини для використання проти штаму "Омікрон".

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок