Колії були розбиті снарядами. На Донеччині відновили рух потягів

Колії були розбиті снарядами. На Донеччині відновили рух потягів

Колії були розбиті снарядами. На Донеччині відновили рух потягів
На Донеччині відновили рух вантажних потягів від станції Роя до Красногорівки, фото: Суспільне Донбас

У Покровському районі, що на Донеччині, відновили рух вантажних потягів від станції Роя до Красногорівки. Це 16 кілометрів залізничних шляхів, що були розбиті снарядами. Про це Суспільному повідомив заступник директора з інфраструктури філії "Донецька залізниця" Валерій Савчишин.

Приміське та вантажне сполучення до станції Красногорівка припинили у 2014 році, після початку бойових дій на Донбасі. Колії від Красногорівки до залізничної станції Роя були пошкоджені снарядами. З серпня цю ділянку перевірили на міни та розчистили від чагарників.

Колії були розбиті снарядами. На Донеччині відновили рух потягів
Відновили 16 кілометрів залізничних шляхів. Суспільне Донбас

Ремонтні роботи залізничних колій, силами працівників Укрзалізниці та Мар’їнської ВЦА, завершили 26 листопада.

"Виконали поточний ремонт колій, замінили дерев’яні дільниці на залізобетонні шпали. І виконали по станції Красногорівці для забезпечення руху поїздів швидкістю 15 км на годину", — розповів Валерій Савчишин.

Директор з інфраструктури додав, що не вдалося відновити енергозабезпечення, зв’язок та блокування ділянки.

Колії були розбиті снарядами. На Донеччині відновили рух потягів
Через бойові дії відновлювати пасажирські перевезення не планують. Суспільне Донбас

За словами голови Мар'їнської військово-цивільної адміністрації Юрія Григульця, рух потягів на цій ділянці дасть змогу залучити додаткові гроші у бюджет громади.

"Через те, що використовуватися буде залізничне полотно, Укрзалізниця буде сплачувати земельний податок до бюджету Мар’їнської громади. Також у перспективі, буде підвіз сировини до Красногорівського цегельного вогнетривкого заводу, та реалізація готової продукції, також залізничним транспортом. Що надалі дасть змогу працевлаштування більшої кількості працівників на завод та сплати коштів до місцевого бюджету Мар’їнської громади", — повідомив Юрій Григулець.

До війни, каже директор Красногорівського вогнетривкого заводу Олег Ревенко, на підприємстві працювало 800 робітників, наразі лишилося 120. Завод планує відновити залізничні колії на своїх під'їзних дорогах.

"Ще потрібно відремонтувати 800 погонних метрів залізничної колії", — розповів Олег Ревенко.

У перший день роботи на відремонтовану ділянку залізниці пустили 2 локомотиви, які відвезуть у пункт ремонту вагони, що 7 років простояли у Красногорівці. Відновлювати пасажирські перевезення, через бойові дії, наразі не планують.

Що відомо

  • На виконання ремонтних робіт й відкриття руху Укрзалізниця витратила близько 7 мільйонів гривень.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

Вибір редакції

На початок