У Кропивницькому дитяча обласна лікарня отримала обладнання для дослідження клітин крові

У Кропивницькому дитяча обласна лікарня отримала обладнання для дослідження клітин крові

У Кропивницькому дитяча обласна лікарня отримала обладнання для дослідження клітин крові
Суспільне: Кропивницький

У Кропивницькому дитяча обласна лікарня отримала обладнання для дослідження клітин крові. Те, що мали, пропрацювало 14 років. Нове обладнання робить аналізи швидше і потрібна менша кількість крові, розповіла Суспільному завідувачка відділення лабораторної діагностики Анастасія Матвієнко.

Новий гемоаналізатор для дослідження клітин крові відсьогодні, 29 листопада, працює у відділенні лабораторної діагностики. Його передав лікарні міжнародний благодійний фонд "Янгол життя". Співзасновниця фонду Наталія Тарабріна розповіла, придбали аналізатор за підтримки громадської організації “Фундація Течія.” Коштує він 580 тисяч гривень.

Аналізатор виконує 60 досліджень крові за годину, каже Анастасія Матвієнко. Розповіла про його переваги: “25 мікролітрів крові потрібно для дослідження. На минулих апаратах було потрібно 50. Дітки менше страждатимуть від цього. Апарат зчитує шість популяцій, шість поколінь клітин. Може видати навіть попередній діагноз, минулі аналізатори не мали такої функції “.

Говорить, це обладнання допомагає лікарю швидше поставити або підтвердити діагноз дитині.

Гемоаналізатор працюватиме цілодобово. Для пацієнтів обласної дитячої лікарні всі аналізи безкоштовні.

Що відомо

Міжнародний благодійний фонд "Янгол життя" заснували п'ять років тому для допомоги онкохворим дітям. Він опікується понад 100 родинами з Кіровоградської області. Це –закупівля ліків і обладнання для пацієнтів обласної дитячої лікарні. Онкохворим дітям допомогли на понад 22 мільйона гривень, розповіла співзасновниця фонду Наталія Тарабріна.

Читайте також

Вибір редакції

На початок