На Донеччині майже 2000 дітей отримали щеплення від COVID-19. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

На Донеччині майже 2000 дітей отримали щеплення від COVID-19. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

На Донеччині майже 2000 дітей отримали щеплення від COVID-19. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
Вакцинація у Краматорську, фото: Суспільне Донбас

На Донеччині майже 2000 дітей старше 12-ти років отримали щеплення вакциною Pfizer. Вакцинувати дітей від COVID-19, за рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я, почали в жовтні. Своїм досвідом з вакцинації дитини з Суспільним поділилася жителька Слов’янська Катерина Гончар.

За словами Катерини, свій сертифікат про вакцинацію вона отримала ще в серпні.

На Донеччині майже 2000 дітей отримали щеплення від COVID-19
Катерина Гончар. Суспільне Донбас

Жінка 4 роки займається громадською діяльністю, багато спілкується з людьми. Тож рішення щепитися від COVID-19, каже, прийняла ще на початку кампанії з вакцинації.

"Я вірю в те, що тільки колективний імунітет може сприяти тому, що зупиниться хвиля, ми зможемо більш-менш подолати коронавірус. Це правила сьогодення, я б хотіла їх виконувати. Бо це дає мені свободу пересування по своєму місту, своїй країні, по всьому світу", — розповіла Катерина.

За Катериною вирішили вакцинуватися і двоє її дітей. 14-річіний Дмитро наразі чекає на другу дозу Pfizer.

"Вирішив вакцинуватись, щоб спокійно виїхати за границю. Спочатку, як приїхав в лікарню, якесь хвилювання було. А як стався укол — вже не страшно", — поділився Дмитро Гончар.

На Донеччині майже 2000 дітей отримали щеплення від COVID-19
Катерина Гончар з сином Дмитром. Суспільне Донбас

Лікарі розповіли, каже Катерина, що після щеплення можливий біль в руці та підвищення температури.

"Ми це з дитиною обговорили, і нам це сказали в кабінеті, щоб ми прослідкували. Все це було: була температура, зовсім невелика, він її майже не відчув, ручка поболіла пару днів, але це все можна витримати", — говорить Катерина.

Як повідомила Суспільному медична директорка Дитячого медичного об’єднання Краматорська Алла Лаврова, наразі вакцинувати від коронавірусу можна підлітків від 12 років.

"Звертатися до сімейного лікаря, або педіатра, який спостерігає дитину. Повинна бути згода батьків на щеплення їх дитини. Дитина має бути здоровою та мати всі попередні щеплення, які робляться за графіком. Щеплення дітям проводиться вакциною Pfizer, лише вона дозволена для проведення вакцинації дітям з 12 років", — розповіла Алла Лаврова.

Зробити щеплення можна у всіх діючих пунктах вакцинації від COVID-19. Наразі, за словами заступника управління обласного департаменту охорони здоров’я Олександра Педенка на Донеччині вакциновано 1983 підлітки, віком від 12 до 17 років.

Що відомо

  • 28 листопада На Донеччині та Луганщині від коронавірусу вакцинували понад 2 тисячі людей

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок