"Небезмежність": у Львові відкрили виставку з історіями жінок, які зазнали домагань

"Небезмежність": у Львові відкрили виставку з історіями жінок, які зазнали домагань

"Небезмежність": у Львові відкрили виставку з історіями жінок, які зазнали домагань
Фото проєкту

У Львові у приміщенні кіноцентру "Горіховий", що на вулиці Володимира Великого, відкрили виставку "Небезмежність". Це 14 світлин з історіями жінок, які зазнали насильства чи домагань. Про це розповіла муніципальна консультантка з питань протидії і запобігання домашньому та гендерно зумовленому насильству Фонду ООН Яна Пекун.

Виставка "Небезмежність" мандрувала майже рік містами України і тепер її привезли до Львова.

"Кожна історія є різною, але вони усі залишають слід у пам'яті, завдають непоправної психічної шкоди. Харасмент може не мати миттєвих наслідків, але у психологічному контексті він очевидний і видимий, тому люди повинні знати інструменти як йому протидіяти", — каже Яна Пекун.

"Небезмежність": у Львові відкрили виставку з історіями жінок, які зазнали домагань
"Небезмежність": у Львові відкрили виставку з історіями жінок, які зазнали домагань. Фото проєкту

Проєкт підготували у межах інформаційної кампанії UNFPA Ukraine “Розірви коло“ за підтримки уряду Великої Британії. Ця організація провела дослідження і з'ясувала, що 42 % жінок зазнали стріт-гарасменту — сексуальних домагань у публічних місцях.

У Львові виставка триватиме до 10 грудня. Вхід у кіноцентр вільний. Також побачити світлини, які представлені на виставці можна тут.

Що робити, якщо стали жертвою домагань?

Муніципальна консультантка з питань протидії і запобігання домашньому та гендерно зумовленому насильстві Фонду ООН Яна Пекун розповіла, як поводитися у випадку домагань, наприклад, у громадському транспорті:

  1. Діяти прямим втручанням, допомогти прямим втручанням. Якщо ви бачите, що хтось потерпає, ви можете на пряму підійти і сказати: "Я перепрошую, я бачу, що цій людині це неприємно. Якщо ви не припините, я викличу поліцію". Людина, яка втручається, повинна відчувати власну безпеку.
  2. Діяти на відволікання. Це безпечна методика. Ви можете встати біля цих людей, чи ніби випустити щось з рук і попросити підняти.
  3. Ви можете звернутися до водія чи інших пасажирів.
  4. Документувати — це найефективніша складова при захисті від сексуального насильства. Тому, що це впливає на кривдника, він може зупинитися, коли бачить, що його починають знімати. Друге, це може бути реальним захистом у суді.
  5. Допомогти згодом — якщо ви не наважилися підійти до людини, коли до неї домагалися, потрібно далі допомогти, перепитати як почувається. Допомогти дійти до місця.

"Якщо людини домагаються на вулиці у темний час доби, то варто мати завантаженим додаток SafeUP. Він допомагає жінкам діставатися додому безпечно у темний час доби, коли вони відчувають потенційну безпеку. Там можна замовити відеодзвінок з іншою жінкою або натиснути сигнал SOS", —додала Яна Пекун.

Що відомо

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

Вибір редакції

На початок