Український фільм про контакт з НЛО в умовах карантину нагородили в Європі

Український фільм про контакт з НЛО в умовах карантину нагородили в Європі

Український фільм про контакт з НЛО в умовах карантину нагородили в Європі
кадр з фільму

Фільм "Простір" українського режисера Дмитра Томашпольського здобув нагороду на Європейському фестивалі незалежного кіно (Europe Independent Movie Festival) у номінації "Найкращий експериментальний фільм".

Фільм розповідає про контакт з НЛО, який за збігом обставин стався у період весняного карантину 2020 року, і про те, як це вплинуло на життя героїв.

Режисер Дмитро Томашпольський зняв картину у 2021 році. Зйомки проходили у період весняного карантину, під час пандемії COVID-19. Усі учасники процесу перебували в умовах самоізоляції, спілкуючись з режисером в онлайн-форматі.

У фільмі знялися 67 артистів. Зйомки відбувалися у 76 локаціях Києва та Київській області, Одесі, Тернополі, Запоріжжі, Богуславі та Вільнюсі.

Артисти знімали себе самі на смартфон або фотоапарат, іноді за допомогою близьких, які перебували разом з ними на карантині. Про кожен наступний епізод сценарію виконавцям повідомляли напередодні знімального дня.

Режисер Дмитро Томашпольський сказав Укрінформу, що як актори не знали, який розвиток подій запропонує автор фільму, так і автор фільму отримував несподіване для себе рішення від акторів.

"Наш фільм – це жива істота, якою не ми керуємо. Фільм керує нами. Це – живе кіно, яке робиться вільними людьми, бо ми ні від чого не залежимо", - сказав режисер.

Що відомо

  • Прем'єра фільму відбулася на Міжнародному одеському кінофестивалі.
  • Європейський фестиваль незалежного кіно (Europe Independent Movie Festival) - щорічний міжнародний кінофестиваль, присвячений незалежному кіно, у Парижі (Франція).

Вибір редакції

На початок